Збудований у Японії перший у світі супутник з дерева був запущений у космос у рамках місії американської компанії Space X. Про це повідомило агентство Reuters.
За його інформацією, дерев’яний супутник LignoSat, розроблений у Кіотському університеті, буде доставлений на Міжнародну космічну станцію (МКС) та випущений на орбіту на висоті близько 400 км над Землею. Агентство зазначає, що метою цієї місії стане “демонстрація космічного потенціалу поновлюваних матеріалів”.
“За допомогою деревини – матеріалу, який ми можемо виробляти самостійно, – ми будемо здатні будувати будинки, жити і працювати в космосі вічно”, – пояснює астронавт і дослідник Кіотського університету Такао Дої.
Протягом найближчих 50 років він та його команда також планують розпочати висадку дерев та будівництво дерев’яних будинків на Місяці та Марсі.
За оцінками професора Кіотського університету Коджі Мурата, дерево має виявити більшу міцність у космосі, ніж на Землі, через відсутність негативного впливу води та кисню.
“На початку 1900-х років літаки робили з дерева. [Існування] дерев’яного супутника також має бути можливим”, – вважає він.
Такао Дої своєю чергою вважає, що в майбутньому “металеві супутники мають бути заборонені”. У разі успіху місії він має намір запропонувати SpaceX продовжити запуск дерев’яних супутників у космос.
28 травня Кіотський університет оголосив про створення першого у світі супутника з дерева. Наголошувалося, що спільна дослідницька група Кіотського університету та лісообробної корпорації Sumitomo Foresty вела розробку дерев’яного супутника з квітня 2020 року.
В основі ідеї створення такого супутника лежала турбота про навколишнє середовище – при поверненні на Землю після виконання своєї місії такий супутник повністю згорить під час входу в атмосферу.