Блакитна лагуна. Рай у “Блакитній лагуні”, Ісландія

2913

Блакитна лагуна (Blue Lagoon) – відомий геотермальний курорт і один з головних символів Ісландії. Єдине на планеті місце подібного роду, що привертає щорічно сотні тисяч туристів. Розташована Блакитна лагуна на півострові Рейкьянес (Reykjanes) в південно-західній частині Ісландії, утвореному головним чином з пористої лави. Лава настільки нещільна, що морська вода просочується крізь неї. Завдяки цьому процесу глибоко під землею утворюються цілі резервуари, наповнені гарячою геотермальною морською водою.
У 1976 році тут була побудована геотермальна електростанція. На початку 1990-х місцеві жителі виявили невелике блакитне озеро біля електростанції і почали в ньому купатися. Спочатку їх ганяли, а потім влада здалася, зробили роздівалки і мостик. І врешті-решт в 1999 році побудували великий спа-комплекс з рестораном, кафе і зоною відпочинку. В лагуні побудовані містки, переходи та водоспади для розваги відвідувачів. Також тут розташована клініка (Blue Lagoon Clinic), де лікують різні шкірні захворювання.
З тих пір Блакитна Лагуна стала головною розвагою Ісландії і великим бізнесом, їх креми й шампуні продаються дуже активно, туристів привозять автобусами. Готелю тут немає, однак якщо клієнт хоче залишитися на кілька днів, то зняти номер можна в клініці. Клініка розташована в п’яти хвилинах ходьби від озера і виглядає як маленький готель – з рестораном, лобі і тренажерним залом. Вхід платний – близько 20 євро. Також можна взяти на прокат рушник за 5 євро і халат за 9. Усім відвідувачам видається браслет з електронним гаманцем, на нього можна купувати їжу і напої в барі, оплата при виході.

Присутня тут у великій кількості біла глина має цілющі і косметологічні властивості, тому багато хто (особливо жінки) нею намазуються. Змивати її треба хвилин через 5 хвилин, так як глина щипається. Згідно з легендою, цілющі властивості вод Блакитної лагуни випадково відкрив працівник електростанції, вилікувавши псоріаз завдяки купанням після робочого дня.

Дно в основному гладке глиняне, однак іноді трапляються камені, об які можна поранитися з необережності. Глибина в межах 1,5 м, температура води близько 40С. Обережніше треба бути з місцями виходу джерела назовні, там температура досягає 90 С.

Блакитна лагуна знаходиться в 15-ти хвилинах їзди від міжнародного ісландського аеропорту Кефлавік, тому її зазвичай відвідують по прильоту або по відльоту. По прильоту – нормально, але по відльоту – не треба точно, так як вода дуже сильна, треба добре митися і переодягатися в готелі, інакше буде дуже некомфортно летіти. До купання відповідно до місцевого розпорядку теж треба митися.

Середня температура води в Блакитній Лагуні +37 ° С, в рідкісних випадках знижується при вітряної погоди. Дощ і сніг також надають незначний понижуючий ефект на температуру води в Лагуні. Водневий показник – 7,5, а вміст солей 2,5%. Подібні умови могли б бути ідеальними для розвитку бактерій, які переносяться людиною, враховуючи те, що Лагуну щорічно відвідують понад 300000 осіб. Але всі проведені дослідження довели, що ніякі бактерії не виживають у воді Лагуни

Лагуна досягає 200 м в ширину і декількох кілометрів в довжину, глибина варіюється від 1 до 3 м. Концентрація кремнію в Лагуні досягає 140 мг / кг, і саме ці молекули кремнію відбивають промені, що потрапляють в Лагуну таким чином, що колір води стає блакитним.

Рай у "Блакитній лагуні". (1)

Рай у "Блакитній лагуні". (2)

Рай у "Блакитній лагуні". (3)

Рай у "Блакитній лагуні". (4)

Рай у "Блакитній лагуні". (5)

Рай у "Блакитній лагуні". (6)

Рай у "Блакитній лагуні". (7)

Рай у "Блакитній лагуні". (8)

Рай у "Блакитній лагуні". (9)

Рай у "Блакитній лагуні". (10)

Рай у "Блакитній лагуні". (11)

Рай у "Блакитній лагуні". (12)

Рай у "Блакитній лагуні". (13)

Рай у "Блакитній лагуні". (14)

Рай у "Блакитній лагуні". (15)

Рай у "Блакитній лагуні". (16)

Рай у "Блакитній лагуні". (17)

Рай у "Блакитній лагуні". (18)

Рай у "Блакитній лагуні". (19)

Рай у "Блакитній лагуні". (20)

Рай у "Блакитній лагуні". (21)

Рай у "Блакитній лагуні". (22)

Рай у "Блакитній лагуні". (23)

Рай у "Блакитній лагуні". (24)

Рай у "Блакитній лагуні". (25)

Рай у "Блакитній лагуні". (26)

Рай у "Блакитній лагуні". (27)

Рай у "Блакитній лагуні". (28)

Рай у "Блакитній лагуні". (29)


• не пропусти• новини партнерів