Найжахливіші доісторичні предки сучасних тварин (10 фото)

11007

Сьогодні людина є домінуючим хижаком на планеті. Проте ми зайняли цю позицію протягом відносно короткого періоду часу – найбільш ранній з відомих представників людини, Людина Уміла, вперше з’явився близько 2,3 мільйонів років тому.

Незважаючи на те, що ми домінуємо над тваринами донині, багато з цих тварин мають вимерлих предків, які були набагато більшими і сильнішими, ніж ті, з якими ми знайомі. Предки цих тварин виглядали як істоти з наших найгірших кошмарів. Лякаючим є те, що якщо людство зникне або просто втратить своє панування – ці істоти, або схожі на них, потенційно можуть повернути право на існування.

1. Мегатерій

Сьогодні, лінивці повільно лазять по деревах і не становлять загрози тваринам, які проживають в басейні річки Амазонки. Їхні предки були повною протилежністю. В епоху пліоцену, мегатерії був гігантським лінивцем в Південній Америці, він важив до чотирьох тонн і досягав 6 метрів у довжину від голови до хвоста. 

11544-620x465

Хоча в основному вони пересувалися на чотирьох лапах, сліди показують, що він здатний вставати на 2 лапи, для того щоб дістати до листя високих дерев. Він був розміром з сучасного слона, і все-таки не був найбільшою твариною в його середовищі існування!

Археологи припускають, що мегатерії був падальщиком, і крав туші мертвих тварин у інших м’ясоїдних. Мегатерій був також одним з останніх гігантських ссавців льодовикового періоду перед повним їх зникненням. Їх останки з’являються у відносно пізніх скам’янілостях, в голоцені – періоді, в якому спостерігався підйом людства. Це робить людину найбільш імовірним винуватцем зникнення Megatherium.

2. Гігантопітек

2939

Коли ми думаємо про гігантську мавпу ми зазвичай думаємо про вигаданого Кінг-Конгу, але гігантська мавпа дійсно існувала дуже давно. Гігантопітек – це мавпа, яка існувала приблизно в період від 9 мільйонів до 100 тисяч років тому, приблизно в той же період що й інші представники сімейства гомінідів.

За скам’янілостям видно, що особини виду гігантопітек були найбільшими мавпами, які колись існували, стоячи вони сягали майже 3 метрів і важили пів тонни. Вчені не змогли визначити причину вимирання цієї гігантської мавпи. Однак деякі крипто-зоологи припускають, що «спостереження» за Бігфутами і Йеті можуть бути пов’язані з втраченим поколінням гігантопітеків.

3. Броньована риба (Дунклеостей)

Дунклеостей (лат. Dunkleosteus) був найбільшою з доісторичних панцирних риб плакодерм (лат. Placodermi). Її голова і груди були вкриті броньованою пластиною. Замість зубів, ці риби володіли двома парами гострих кісткових пластин, які сформували клювну структуру. 

3720

Dunkleosteus ймовірно були винищені іншими плакодермами, у яких були такі ж кісткові пластини для захисту, їх щелепи досить потужні, щоб різати і пробивати броньовану здобич. Один з найбільших відомих знайдених примірників, був 10 метрів в довжину і важив чотири тонни, що робить його однією з риб, яку ви точно не хотіли б зловити на спінінг!

Ця риба була зовсім розбірлива в їжі, їла рибу, акул і навіть риб свого сімейства. Але ймовірно вони страждали від розладу шлунка, спровокованого скам’янілостями напівпереварених залишків риб. Вчені із Чиказького університету вияснили, що Dunkleosteus володів другим за силою укусом серед риб. Ці гігантські броньовані риби вимерли під час переходу від девону до кам’яновугільного періоду.

4. Птах-терорист

Більшість нелітаючих птахів сьогодні – страус або пінгвін, наприклад, не несуть небезпеки для людини, проте, була один нелітаючий птах, який тероризував землю. 

4595

Phorusrhacidae, також відомий як «птах-терорист», з виду хижих і нелітаючих птахів, які були найбільшим видом хижаків у Південній Америці в період від 62 мільйонів до 2 мільйонів років тому. Вони досягали приблизно 1-3 метри у висоту. Здобиччю птаха-терориста були дрібні ссавці … і, до речі, коні. Вони використовували свої масивні дзьоби, щоб убити двома способами: піднімаючи дрібну здобич і кидаючи її на землю, або завдаючи точкові удари по важливих частин тіла.

Незважаючи на те, що археологи ще не повністю визначилися з причинами вимирання цього виду, останні з його скам’янілостей з’являються приблизно в той же час, що і перші люди.

5. Орел Хааста

Хижі птахи завжди накладали відбиток на психіку людини. На щастя, ми набагато більші, ніж найбільший орел. Тим не менш, колись існували хижі птахи, які були досить великими, щоб полювати на людину.
Орел Хааста жив на Південному острові Нової Зеландії, і був найбільшим з відомих орлів, вагою до 16 кг, з розмахом крил в 3 метри. Здобиччю являлись 140 кілограмові нелітаючі птахи моа, які були не в змозі захистити себе від ударної сили і швидкості цих орлів, які досягали швидкості до 60 км на годину. 

5492

Легенди одних з перших поселенців маорі свідчать, що ці орли могли піднімати і пожирати маленьких дітей. Але спочатку поселенці у Новій Зеландії полювали в основному на великих нелітаючих птахів, у тому числі на всі види моа, що в кінцевому підсумку призвело до їх зникнення. Втрата здобичі викликало вимирання орла Хааста, коли його природне джерело живлення було вичерпано.

6. Гігантський ящір ріппер (Мегаланія)

Сьогодні, Комодський варан – страшна рептилія і найбільший ящір на планеті, але він був би незначним в порівнянні з його давніми предками. Мегаланія, також відомий як «Гігантський ящір ріппер», – дуже великий варан. Точні пропорції цієї істоти були різними, але останні дослідження показали, що довжина мегаланія була близько 7 метрів, а вага від 600 до 620 кг, що робить його найбільшим наземним ящером з усіх, що існували. 

6405

Його раціон складався з сумчастих: гігантських кенгуру і вомбатів. Мегаланія належить до клану toxicofera, котрий володіє отруйними залозами, цей ящір найбільший отруйний хребетний з усіх відомих. Хоча ми не могли уявити собі ящерів такого розміру, що мешкають у глибинці, перші аборигени Австралії, можливо, зіткнулися з живими мегаланіями. Вид, швидше за все, вимер, коли перші поселенці полювали на мегаланіїв, використовуючи їх в їжу.

7. Короткомордий ведмідь

Ведмеді є одними з найбільших ссавців на Землі, за полярним ведмедем навіть утримується звання найбільшого з усіх хижаків на суші. Arctodus – також відомий як Короткомордий ведмідь, жив у Північній Америці під час плейстоцену. Короткомордий ведмідь важив близько однієї тонни, і стоячи на задніх лапах досягав у висоту 4,6 метра, що робить короткомордого ведмедя найбільшим ссавцем хижаком, який колись існував. 

7343

Хоча Короткомордий ведмідь був дуже великим хижаком, археологи виявили, що він був фактично падальщиком. Бути падальщиком, однак, зовсім не погана ідея, особливо, коли ви боретеся з шаблезубими тиграми і вовками за їжу. Як і більшість інших великих тварин епохи плейстоцену, Короткомордий ведмідь втратив більшу частину своїх джерел їжі з приходом людей.

8. Дейнозух

Сучасні крокодили – живі рештки динозаврів, але був час, коли крокодили полювали і їли вищевказаних динозаврів. Дейнозух (лат. Deinosuchus) – є вимерлим видом, пов’язаним з алігатором і крокодилом, який жив за часів крейдяного періоду. Дейнозух перекладається з грецької як «жахливий крокодил». 

8282

Цей крокодил був набагато більший, ніж будь-який з сучасних, розміром до 12 метрів і вагою в десять тонн. Своїм зовнішнім виглядом він був схожий на своїх менших родичів, з великими надійними зубами створеними для дроблення, і спиною, покритої броньованими пластинами з кістки.

Основною здобиччю Дейнозуха були великі динозаври (хто може ще цим похвалитися?), А до того ж ще й морські черепахи, риби та інші нещасні жертви. Потенційні докази небезпеки Дейнозуха походять від скам’янілостей Альбертозавра. Це зразки отворів від зубів Дейнозуха і Тиранозавра Рекса, а це означає, що існують великі шанси, що ці двоє жорстоких хижака брали участь у кривавих сутичках.

9. Титанобоа

Жодна істота не викликає більше страху в людській психіці, ніж змія. Сьогодні найбільшою змією є сітчастий пітон, його середня довжина 7 метрів. 

9255

У 2009 році археологи зробили шокуюче відкриття в Колумбії шляхом порівняння форм і розмірів скам’янілих хребців сучасних змій з древньою змією, Титанобоа досягала максимальної довжини від 12 до 15 метрів і важила до 1100 кг, що робить її найбільшою змією, що коли-небудь повзали по планеті. Так як це недавнє відкриття, мало відомо про Титанобоа, але відомо одне: 15-ти метрову змію злякається весь білий світ, неважливо є фобія чи ні.

10. Мегалодон

До 1975 року, фобії більшості людей стосувалися в основному змій і павуків. Все змінилося, коли був випущений фільм Щелепи, антагоністом фільму виступала велика біла акула (неіснуюча), яка приводила в істерику багатьох людей і не давала зайти в океан. Сьогодні найбільші великі білі акули, як правило, досягають 6 метрів у довжину і важать 2200 кг. Тим не менш, колись була акула, яка була в два рази більше найбільших сучасних великих білих акул. 

10245

Мегалодон – означає «великий зуб» – акула, яка жила від 28 до 1,5 млн. років тому. Все у Мегалодона було з приставкою «мега»: його зуби були 18 см, а останки копалин показують, що ця гігантська акула досягла максимальної довжини 16-20 метрів. У той час як сьогодні великі білі акули полюють на тюленів, мегаладон вживав в їжу китів. Вчені припускають, що цей вид вимер через океанічного охолодження, падіння рівня моря і зменшення джерел їжі. Якби був шанс того, що мегаладон існував у наш час, то людина не мала б виходу до моря. Тим не менш, в гігантському океані, в безодні може бути ховається велика біла акула, і завжди є шанс, що щось подібне мегаладон повернеться в світ.• новини партнерів