Національний меморіал Гора Рашмор (Mount Rushmore National Memorial) — гора президентів

1457

Національний меморіал Гора Рашмор ( Mount Rushmore National Memorial ) знаходиться біля міста Кістоун в Південній Дакоті, США. Гора відома тим, що в її гранітній гірській породі висічений гігантський барельєф висотою 18,6 метрів, який є скульптурними портретами чотирьох президентів США: Джорджа Вашингтона, Томаса Джефферсона, Теодора Рузвельта і Авраама Лінкольна.

До колонізації Америки на мові мешканців цієї місцевості племен сіу ця гора називалась «Шість дідів», але була перейменована в 1930-му році на честь Чарльза Рашмора (Charles E. Rushmore), американського бізнесмена – організатора експедиції, яка вперше відвідала цей район в 1885 -му році. Він же виділив на будівництво скульптур президентів $ 5000 – найбільша для США одноосібна пожертва на той час.

Роботи зі створення фігур велися з 1927-го по 1941-й роки під керівництвом скульптора Гудзона Борглум. Над скульптурною композицією працювало понад чотирьохсот робітників.

Зараз ця скульптурна композиція привертає величезну кількість туристів з усього світу, а також нерідко перетворюється на декорації для зйомок різних фільмів.

У фільмі «На північ через північний захід» гора була місцем дії вирішальних подій.
У фільмі «Скарб нації: Книга таємниць» гора – місце, де розташовується знайдений індіанський золоте місто.
У фільмі «Миротворець» з Дольфом Лундгреном гора Рашмор була обрана терористами в якості мішені для демонстрації наявності у них ядерної зброї і готовності його застосувати.
У фільмі «Багатенький Річі» була зроблена копія гори із зображенням сім’ї Річі. Гора називалася «Річмор». Вона була місцем схованки сім’ї Річі.
У фільмі «Марс атакує» портрети президентів були перероблені в портрети прибульців.
У фільмі «Глава Держави» портрет Мейса Гілліама – головного героя, був доданий в образ пам’ятника c особами президентів в Як п’яте президента.

Гора Рашмор (1)

Гора Рашмор (2)

Гора Рашмор (3)

Гора Рашмор (4)

Гора Рашмор (5)

Гора Рашмор (6)

Гора Рашмор (7)

Гора Рашмор (8)

Гора Рашмор (9)• новини партнерів