Старовинні міста-фортеці

2842

Протягом багатьох століть стіни служили надійним захистом від ворогів. Вони були невід’ємною частиною кожного міста. Вхід в місто-фортецю здійснювався виключно через міські ворота, які закривалися на ніч або в разі сторонньої загрози. Сьогодні добре збережені міста-фортеці приваблюють туристів зі всього світу.

На Vsviti вже неодноразово писали про такі знамениті місця, як фортеця Саксайуаман, могутній оплот інків, що зберіг до наших часів лише руїни. У цій добірці зібрані старовинні міста, які колись виконували дуже важливу роль.

Йорк

Йорк – це стародавнє місто на півночі Англії. Місто було засноване римлянами, пізніше перейшов до англам, був захоплений вікінгами і, нарешті, включений до Королівства Англії в 954 році. Більшість збережених стін датуються XII-XIV століттями.

города-крепости

Харер

Харер розташований в східній частині Ефіопії. Протягом століть, місто було великим торговим центром, пов’язаним торговими шляхами з Африкою. Це один з найважливіших центрів ісламської культури. У ньому зосереджені 82 мечеті, 3 з яких датуються X століттям, і 102 святині. У XVI столітті місто було оточене стіною, в якій було встановлено 5 воріт.

Тарудант

Це місто розташоване в самому серці долини Сус, в Марокко. Його часто називають «Бабуся Марракеш», через схожість і ідеально збережених до наших днів культурних пам’яток. Стіна навколо Таруданта була побудована в XVI столітті.

Толедо

Толедо є однією з колишніх столиць Іспанської імперії. Історія Толедо сходить до римських часів. Столицею іспанської імперії місто було до середини 1500 року, після чого царський двір переїхав до Мадрида. Місто оточене рікою Тахо з трьох боків і двома середньовічними стінами з четвертого боку.

Пін’яо

Пін’яо – невелике китайське місто, яке відоме своїми добре збереженими стінами. Стіни включають 6 основних воріт і 72 сторожові вежі. У 2004 році частина південної стіни завалилася, але була реконструйована. Тим не менш, інша частина стіни залишилась практично не пошкодженою.

Замок Обідуш

Місто Обідуш розташоване на пагорбі і оточене укріпленою стіною. Ще в VIII-му столітті маври створили зміцнення на вершині пагорба. Пізніше місто перейшло у володіння короля пуритан Афонсу Енрікес, в 1148 році. У XIV столітті стіни, зроблені з місцевого вапняку і мармуру, були реконструйовані. Добре збережені середньовічні вулички і прекрасний замок перетворили мальовниче село в популярну туристичну визначну пам’ятку Португалії.

Сіань

Сіань – одне з найстаріших міст в Китаї, з більше ніж 3100 річною історією. Протягом 1000 років місто було столицею, це відбувалося при 13 династіях, і в загальній складності, правили тут 73 імператора. Сіань є східним кінцем шовкового шляху. Добре збережені міські стіни, які були заново побудовані в XIV столітті, на початку династії Мін, оточують місто і сьогодні.

Ічан-Кала

Ічан-Кала стіна міста Хіви, Узбекистан. Старе місто зберегло багато історичних пам’ятників і старі будинки XVIII і XIX століть. Міські стіни неодноразово руйнували, але щоразу їх відновлювали.

Авіла

Розташований в західній Іспанії, середньовічне місто Авіла побудоване на плоскій вершині скелястого пагорба, який поступово перетворюється в пустелю. Стіни міста, побудовані в XI – XII століттях, чудово збереглися і в даний час повністю оточують місто.

Каркасон

Французьке місто Каркассон є одним з найкраще збережених міст-фортець в світі і найбільшим містом-фортецею в Європі. Укріплення складається з двох зовнішніх стін, башт і барикад, збудованих протягом тривалого періоду часу.


• не пропусти• новини партнерів