Сезонні продукти листопада: що з ними приготувати?

2810

Перші відчутні похолодання, мінлива погода, а на ринку вже не купиш локальні ягоди чи літні овочі. Так приходить листопад, а разом з ним і турбота про те, як харчуватися правильно і зміцнювати імунітет. Розповідаємо про корисні продукти листопада та додаємо рецепти страв на їх основі. Зберігайте собі, аби знати, що краще купувати на ринку.

Продукти листопада: що купувати на ринку

1. Пастернак — корисний коренеплід, який можна додавати у бульйон, щоби додати аромату та щільної текстури. А ще, його можна запекти чи посмажити зі спеціями.

2. Сочевиця — чудове джерело рослинного білка, який добре засвоюється організмом. Багата на залізо та цинк, підвищує працездатність організму і є екологічно чистою. А ще, вона вариться значно швидше, ніж інші бобові.

Сочевиця може бути не просто кашею чи основою для супу. З неї також готують паштети, закуски, гарнір до овочів, додають в салати.

3. Журавлина підтримає імунітет завдяки великій кількості вітаміну С, містить антиоксиданти, корисна для серця та збереження молодості. Особливу увагу їй варто приділити в листопаді.

4. Обліпиха — багата вітамінами В та вітаміном С, корисна для нирок та судин. Чудовий засіб проти застуди, тож варто частіше додавати її в чай у листопаді.

5. Хурма — малокалорійний десерт, для тих, хто слідкує за фігурою. Водночас, після неї організм довго відчуває ситість. Готувати з нею можна не лише десерти, а й солоні страви.

6. Головний продукт всієї осені — гарбуз. Він є справжнім символом сезону та основою для безлічі смачних страв. Гарбуз виводить шлаки з організму та покращує зір. Особливо, корисно його їсти разом із морквою.

Запечений пастернак з морквою

Перша страва з добірки — найпростіша. Нам треба всього лиш: по 2 штуки пастернаку та моркви, по 0,5 ч.л лимонного соку та меду, 1 ч.л олії. Спеції за смаком: сушений базилік, сіль, куркума.

Як приготувати:

Ввімкнути духовку розігріватися до 190 градусів, деко застелити пергаментом. В мисці змішати олію, мед, сік та спеції. Пастернак та моркву очистити, нарізати довгими брусочками. Змішати овочі з усіма іншими компонентами та викласти на деко. Випікати, поки вони зовсім не розм’якнуть в середині та не покриються в зверху скоринкою

Такі печені овочі можна їсти просто так, а можна додавати в різні страви: прикрасити ними крем-суп чи подати до м’яса, зробити частиною салату. Наприклад, приготувати теплий салат з овочами, шпинатом та домашнім сиром.

Суп із сочевиці

З неї можна приготувати безліч смачних страв, але найпростіша — це все ж крем-суп. Для нього треба: 200 г сочевиці, 1 морква та 1 цибуля, і 100 г грибів, 3-4 картоплини. Також, олія і спеції: сіль, каррі, куркума, сушений часник.

Найшвидший спосіб приготування:

Сочевицю замочити в гарячій воді. Картоплю почистити та нарізати дрібними кубиками. Змінити воду у сочевиці на нову, додати картоплю, посолити. Поставити варитися на середньому вогні. Водночас, підготувати інші компоненти. Цибулю, моркву та гриби очистити і нарізати тонкими смужками. Посмажити зі спеціями в олії, на пательні. Додати до сочевиці та картоплі і варити ще 15 хвилин. Коли всі компоненти зваряться — перебити міксером і розлити у миски. Подавати можна з грінками чи смаженими горіхами.

Морс з журавлини

Найкращий спосіб приготувати журавлину — це зварити з неї корисний морс. Візьміть 1 склянку ягід, півтора літри води і 100-150 г меду.

Як приготувати:

Журавлину проварити 5 хвилин у воді. Потім перетерти її через сито. Сік відділити, а все що залишиться — ще раз проварити та протерти через сито і додати до соку. Процідити сік через марлю і змішати з півтора літрами води. Варити на середньому вогні, не доводячи до кипіння. Потім дати охолонути повністю і змішати з медом.

Обліпиховий сироп

З одного кілограму обліпихи у вас може вийти смачний та корисний сироп, а ще чай в додаток. Візьміть 1 кг ягід і 600 г цукру.

Як приготувати:

Обліпиху варіть у воді 5 хвилин, потім просушіть на рушнику. Перетріть її та відіжміть сік (вийде десь 550-600 мл). Додайте до соку таку ж кількість цукру і варіть на слабкому вогні, до кипіння. Час від часу знімайте піну ложкою. Дайте повністю охолонути та закрийте в стерилізовані банки.

Зі шкірок ягід, які залишилися від соку, можна запарити чай. Просто додайте до них 1 л окропу, мед за смаком та лимон.

Салат з хурмою

Щоби приготувати такий салат, нам треба: 1 хурма, 150 г сиру адигейського, 100 г шпинату чи іншої салатної зелені. Також, 50-70 г волоських горіхів і компоненти для заправки: сік лимонний, мед, олія.

Як приготувати:

Хурму почистити та нарізати тонкими скибочками, сир покришити на шматочки. Волоський горіх порізати та підсмажити на сухій пательні з сіллю. Шпинат пропити та просушити, порвати руками на 2-3 частини. Спочатку викласти в миску шпинат та змішати його з усіма компонентами заправки. Потім, насипати шматочки сиру та викласти хурму. Прикрасити все смаженими горіхами. Такий салат можна приготувати з іншим сиром. Наприкрад, з бринзою чи фетою.

Простий гарбузовий пиріг з сиром

Наостанок, додаємо рецепт десерту з гарбуза. Готується він на диво швидко і просто. Нам треба: 2 порції листового тіста магазинного, 300 г гарбуза, 200 г домашнього сиру, 1 яйце, 100 г цукру та дрібка солі. Спеції: мускатний горіх, кориця, імбир сушений, ваніль. Також, вершкове масло.

Як приготувати:

Головне, для такого рецепту, завчасно приготувати гарбуз. Наріжте його кубиками та завершіть у фольгу, запечіть 30 хвилин при температурі 190 градусів. Дайте йому охолонути, а тим часом підготуйте решту компонентів.

Форму для випічки покрийте вершковим маслом, застеліть туди 1 шар тіста і зробіть високі бортики. Сир перебийте міксером до однорідної маслянистої текстури. Яйце перебийте міксером разом із цукром, потім додайте пюре гарбуза та ще раз перебийте. Змішайте разом сир та інші компоненти, додайте спеції.

Перемістіть начинку у форму, застелену тістом. Накрийте зверху ще одним листом тіста та закріпіть краї. Випікайте, поки тісто зверху не покриється золотистою скоринкою. Потім покрийте верхівку ще шматочком масла, посипте цукром і випікайте 2-3 хвилини. Дайте трохи охолонути пирогу, перш ніж його різати. Подібний десерт можна приготувати і з пісочним домашнім тістом. Або ж, випекти бісквіт, а поверх нього — начинку.

Зберігайте собі рецепти страв, аби знати, що приготувати у листопаді.

автор Вікторія Демидюк спеціально для vsviti.com.ua