Деякі сучасні книги не залишають після себе ніяких “слідів” в душах людей. Але ця книжкова “десятка” здатна влаштувати мозку перезавантаження, і незабутні враження залишаться у читача на довгий час після прочитання. Перед героями цих книжок стоять нерозв’язні завдання і вони змушені боротися з суворою реальністю.
1. «451 градус за Фаренгейтом»
Письменник Рей Бредбері
Напевно, всі чули популярну назву “451 градус за Фаренгейтом”, адже саме ця книга прославила письменника Рея Бредбері. Температура вибрана не випадково, саме при 451 градусах за Фаренгейтом запалюється папір. У книзі письменник представив антиутопічне майбутнє, в якому з паперовими книгами ведуть відчайдушну боротьбу, тому що вони здатні розвивати в людині власне “Я”. На зміну книгам прийшло інтерактивне телебачення, яке перетворює людей в безмовне стадо. На тих, хто ще намагається висловлювати власні думки ведеться жорстоке полювання, а спеціальні загони знищують паперові книги…
2. «1984»
Письменник Джордж Оруелл
У своїй книзі під назвою “1984” описав світ-антиутопію, в якому кожна людина готова зрадити найближчих і навіть себе під страхом болю. За людей все вирішує партія – кого можна любити, а кого – ні. Головний герой на ім’я Уїнстон Сміт сумнівається в правильності ідеології партії, до якої він належить, і одного разу він навіть вирішується порушити її закони в ім’я любові, але чи вдасться йому це зробити?
3. «Процес»
Письменник Франц Кафка
Йозеф К. вів розмірене спокійне життя, але в день його тридцятиріччя відбувається неймовірне – його заарештовують без пояснення будь-яких причин. Як би не намагався головний герой дізнатися причину арешту, йому цього не оголошують. Він продовжує жити звичайним життям, адже представники організації, що його заарештувала не бояться його втечі, але їх присутність Йозеф відчуває всюди – на вулиці, на роботі, у власному будинку…
4. «Про чудовий новий світ»
Письменник Олдос Хакслі
Події, описані в книзі відбуваються в Лондоні у 2541 році. У світі панують новітні технології, більше немає інституту сім’ї та шлюбу, немає місця любові і родинним стосункам. Люди вирощуються в спеціальних пробірках і вже на цьому етапі їх ділять на п’ять каст, кожна з яких по-різному наділена розумовими і фізичними здібностями. Але навіть в такому світі пробивається “паросток” любові…
5. «Змова бовдурів»
Письменник Джон Кеннеді Тул
Джон Кеннеді Тул став популярний лише через 11 років після самогубства, коли було опубліковано його твір “Змова бовдурів”. За неї йому посмертно присудили Пулітцерівську премію. А причиною тому стало те, що у своїй книзі він зумів створити персонажа, який не був схожий ні на одного іншого персонажа у всій літературі. Головний герой книги Ігнаціус Ж. Райлі – особистість неординарна. У ньому “горить” ідея “відкрити” світові очі на його недосконалості, і саме тому він веде відчайдушну боротьбу практично з усім, що він вважає надмірностями сучасного світу.
6. «Повелитель мух»
Письменник Вільям Голдінг
У воєнний час група англійських інтелігентних дітей потрапляє на безлюдний острів. Спочатку все йде досить непогано, але в подальшому група розділяється на дві частини – одна невелика група наполегливо намагається привернути увагу рятувальників, розпалюючи багаття на острові, а інша відправляється в джунглі і починає вести напівдикий спосіб життя. Згодом друга група втрачає почуття людяності і не нехтує можливістю брати полонених з першої групи, та навіть вбивати їх…
7. «Поправка 22» ( «Виверт 22»)
Письменник Джозеф Хеллер
Незважаючи на те, що цьому роману вже більше 50-ти років він не перестає відображати наше життя, принципи і засади у вигляді сатири. Дії відбуваються під час Другої світової війни, і практично всі курйози відбуваються через поправки 22 (ця поправка – лише ідея автора, насправді її не існувало), в якій мовиться про те, що “всякий, хто хоче ухилитися від бойового завдання, нормальний і, отже, придатний для служби “. Погодьтеся, ця поправка як не можна точніше відображає реалії сучасної військової служби…
8. «Вівторки з Моррі»
Письменник Мітч Елбом
Сучасне життя кружляє людей, змушуючи їх забувати про справжню цінность- про життя. Проблеми, переживання, сльози – за всім цим ховається важливість самого життя до тих пір, поки трагічний збіг обставин не змушує вставати людей на боротьбу зі смертю…
9. «Квіти для Елджернона»
Письменник Деніел Кіз
Елджернон – піддослідна миша, над якою був поставлений експеримент щодо підвищення розумових здібностей. Слідом за мишею було прийнято рішення провести таку операцію над людиною, і вибір припав на Чарлі Гордона, розумово-відсталої людини, який працював прибиральником.
Всього через кілька днів його IQ виростає в 4 рази, він усвідомлює, що раніше люди ставилися до нього з презирством, хоча він вважав їх друзями. А згодом Гордон перевершує за розумовим розвитком тих, хто зробив його таким…
10. «Речі, які вони несли з собою»
Письменник Тім О’Брайен
Книга “Речі, які вони несли з собою” – це збірка невеликих оповідань, які розказуть про парадокси війни, боягузтво, зрадництво і дезертирство.