Романтичні і дружні відносини не давали людству спокою в усі часи. Особливо таємне запитання: наскільки щирі і взаємні почуття об’єкта, що цікавить. Адже удавання і обман, здається, зародилися разом зі здатністю людини говорити. Але досить гадати на ромашці: вчені назвали незаперечний доказ того, що людина відчуває до вас симпатію.
«Любить-не любить…» – хто в дитинстві не піддавав екзекуції ні в чому не винні квіти, аби знайти відповідь на це животрепетне питання? Але навіть у дорослому житті стало не набагато простіше. Людям так само не вистачає доказів, щоб переконатися в щирості почуттів об’єкта обожнювання. Та й питання «як мене сприймають близькі?» теж завжди актуальне. Край сумнівам: вчені дають цілком зрозумілу підказку, як зрозуміти, що ви щиро подобаєтеся співрозмовнику.
Дослідники з університету Колорадо проаналізували 50 найпопулярніших в психології ознак симпатії. Метою було встановити, який же з них є найбільш показовим і достовірним. Як і передбачалося, в п’ятірку лідерів увійшли зоровий контакт, посмішка, сміх над репліками співрозмовника і спроби скоротити фізичну дистанцію – доторкнутися або присунутися ближче. Ось тільки всі ці природні сигнали не так вже й складно підробити. Щиру симпатію видає інше – повторення.
Виявляється, коли ми хочемо сподобатися людині, то починаємо мимоволі все повторювати за нею: жести, положення тіла і навіть слова. В особливо «запущених» (і близьких) випадках – стиль одягу і пристрасті в їжі і музиці. Таким чином ми «мімікруємо» під об’єкт інтересу, адже хто не полюбить самого себе? І саме цей сигнал, на думку вчених, є найголовнішою перевіркою на щирість.
Посміхатися можна скільки завгодно і не завжди щиро. Але придивіться уважніше: якщо людина починає вас «віддзеркалювати», роблячи це явно органічно і несвідомо – напевно ви їй симпатичні, і він (або вона) хоче отримати вашу прихильність. Тільки «органічно» і «несвідомо» повинні бути ключовими словами. Адже непоганих акторів і всіляких випускників шкіл пік-апу не варто списувати з рахунків.