Як делікатно зупинити балакучого співрозмовника

1937

Ванесса ван Едвардс (Vanessa Van Edwards), психолог і автор книги «Наука спілкування», поділилася трюками, які допоможуть вам зупинити чужий монолог. Вони наведені за ступенем збільшення агресивності.

1. Риба

Відкрийте рот – це дасть сигнал, що ви хочете щось сказати. Співрозмовник інтуїтивно відчує, що йому потрібно зупинитися. Навіть якщо ви нічого не скажете, сам жест змусить співрозмовника швидше закінчити свою думку.

2. Закладка

Так ви покажете, що хочете щось додати. Цей жест схожий на сигнал «стоп». Щоб точно привернути увагу, застосуйте його з «риб’ячим» виразом обличчя.

3. Учень

Підніміть руку, як ви робили в школі на уроках. Всі за роки навчання звикли до цього жесту і розуміють, що той, хто підняв руку, хоче щось сказати.

Якщо співрозмовник настільки заглибився в свій монолог, що не помічає і цього, час переходити до важкої артилерії.

4. Дотик

Коли дуже потрібно завершити розмову, доторкніться до руки співрозмовника і скажіть, що раді були з ним поговорити. Якщо він не звертав увагу на вашу міміку і жести, то дотик точно змусить його зупинитися. Навіть ті, хто любить поговорити, після цього на мить замовкають. Скористайтеся моментом, щоб попрощатися.

5. Учитель

Підніміть палець і озирніться навколо. Це найагресивніший жест, але він добре підходить для великих груп. Наприклад, коли всі говорять одночасно, а вам не хочеться кричати.

Цей жест сигналізує «Зачекайте» або «Ш-ш-ш», і люди зазвичай замовкають. Тільки врахуйте, що потрібно стояти так, щоб вас було видно всім, інакше ефекту не буде.

Бонус

Якщо ви заздалегідь знаєте, що співрозмовник вас переб’є і не дасть вставити ні слова, попередьте перед початком розмови, скільки ви хочете сказати. Наприклад, ви збираєтеся висловити три думки. Так і скажіть. Співрозмовник буде уявляти, скільки часу ви готові витратити на бесіду і не стане вдаватися в зайві міркування.• новини партнерів