Що станеться з вами, якщо ви будете робити планку щодня?

18188

Вправи із власною вагою – простий і практичний спосіб привести тіло до ладу. Планка – одна з таких вправ, яка навряд чи вийде з моди. Чому? Виконання планки не вимагає від вас багато чого, а результат при цьому буде значним. Перш за все, планка поліпшить стан абдомінальних м’язів, але не тільки. Якщо ви почнете виконувати планку щодня, вас чекають як мінімум сім приємних змін.

1. М’язи кора стануть сильнішими

© depositphotos.com

М’язи кора забезпечують підтримку внутрішніх органів. Вони також беруть участь у формуванні хорошої постави і допомагають уникнути травм нижньої частини спини. Щоденне виконання планки насамперед допоможе вам зміцнити ці м’язи. Причому всього одна вправа задіє відразу всі основні групи м’язів кора:

  • поперечний м’яз – допомагає піднімати велику вагу;
  • прямий м’яз – допомагає краще стрибати, він же відповідає за «кубики»;
  • косі м’язи – розширюють можливості бокового нахилу і скручування в талії;
  • сідниці – підтримають спину і дадуть гарний профіль.

2. Покращиться стан м’язів спини

© depositphotos.com

Виконання планки дозволить вам сформувати м’язи кора без ризику зайвого навантаження на спину та стегна. Причому регулярне виконання планки дозволить зміцнити не тільки нижню частину тіла, але й верхню. А це зменшить ризик виникнення болю в спині.

3. Прискориться обмін речовин

© depositphotos.com

Планка спалює більше калорій, ніж класичні вправи для преса – скручування і підйоми тулуба. Навіть 10 хвилин силових вправ на день прискорюють обмін речовин. Причому на досить тривалий час: навіть вночі ви будете спалювати більше калорій. Приємний бонус для тих, хто хоче схуднути.

4. Покращиться постава

© depositphotos.com

Зміцнення м’язів кора чинить глибокий вплив на стан шиї, плечей, спини та попереку. Щоденне виконання планки допоможе підтримувати їх у правильному положенні і поліпшить вашу поставу.

5. Розвинеться відчуття рівноваги

© depositphotos.com

Як довго ви можете простояти на одній нозі? Всього пару секунд? Тоді вам необхідно зміцнити черевні м’язи. У цьому допоможе планка. До речі, розвинене відчуття рівноваги допоможе вам досягти великих результатів у будь-якому спорті.

6. Покращиться гнучкість

Завдяки планці розтягуються м’язи і зв’язки, прикріплені до плечей, лопаток, ключиць, стегон, навіть пальців ніг. За допомогою бічної планки ви також можете підтягнути косі м’язи живота. Збільшивши гнучкість всього тіла, ви отримаєте додаткові переваги при виконанні будь-яких інших вправ і просто в повсякденному житті.

7. Покращиться психологічний стан

© depositphotos.com

Планка по-особливому впливає на нерви, зміцнюючи м’язи, активні в стресових ситуаціях. Після цілого дня у робочому кріслі все ваше тіло затікає, ви відчуваєте напругу. Як наслідок, настрій погіршується, ви стаєте млявим і похмурим. Щоденне виконання планки допоможе поліпшити настрій і матиме позитивний вплив на нервову систему.

Всього 5-10 хвилин дадуть вам заряд енергії на весь день, а щоденне повторення – на все життя. Ось, наприклад, п’ятихвилинний комплекс, з якого ви можете почати вже сьогодні.

Планка на 5 хвилин щодня


• новини партнерів