Чи корисно виснажувати себе дворазовим тренуванням на день?

1226

Мода на підтягнуте здорове тіло захопила весь світ! У той час, як деякі люди намагаються хоча б раз на тиждень потрапити у спортзал, інші виснажують себе дворазовим тренуванням на день, вважаючи, що це принесе більше користі. Та чи це дійсно так?

Нещодавно у своєму інтерв’ю засновник Nova Fitness Джекі Вілсон відповідаючи на це питання зауважив, що дворазове тренування – це не те, що він рекомендував би усім клієнтам свого спортклубу. Такий метод корисний деякий проміжок часу, коли треба підготуватися до певних спортивних подій.

Тож які ЗА та ПРОТИ такого тренування? Спробуймо розібратися далі.

Тішити себе думкою, що дворазове тренування – це просто круто, не потрібно. Ви повинні пам’ятати факт: втрата зайвої ваги залежить від того скільки калорій ви вживаєте та скільки калорій ви спалюєте під час занять спортом. Ви можете хоч десять разів на тиждень проводити тренування, але якщо не мати графіку та не дотримуватися вищезазначеного правила, результату ви не отримаєте.

Важливо вміти чергувати види тренувань. Якщо у вас є час, щоб займатися два рази на день, то спробуйте на першому занятті зробити кардіо, а на другому – повноцінне силове тренування. Також зранку можете виконувати легке силове тренування, а вже ввечері виснажувати себе декількома видами жимів та присідань.

Аргументи ЗА

 1. Краща форма

Дворазове тренування покращує ваш зовнішній вигляд. Це легко пояснюється тим, що чим більше ви тренуєтесь, тим швидше збільшується маса м’язів і зростає витривалість. Правильно побудований графік тренувань допоможе досягти поставленої мети швидше. Наприклад, такий спосіб використовують бігуни для підготовки до змагань.

 1. Обмін речовин пришвидшиться

Вправи допомагають спалити більш як 30 % калорій. Якщо тренування включає силові вправи, то вага м’язів починає рости швидше, а жир, навпаки, спалюється. Таким чином обмін речовин пришвидшується. І так, ви втратите зайву вагу швидше (при умові збалансованого харчування).

Аргументи ПРОТИ

 1. Спортивне вигорання

Спочатку відвідування спортзалу буде здаватися не такою вже й рутиною, адже «хорошого багато не буває». З часом можна помітити, що ці заняття стали приносити менше задоволення, а іноді виникає відчуття виснаження. Врешті-решт, вас очікує так званий «синдром вигорання» і вірогідність покинути заняття спортом взагалі вже не буде здаватись такою примарною. Як заповняють деякі тренери, такий режим підходить тільки для професійних спортсменів, або фітнес тренерів.

 1. Висока ймовірність отримати травму

Дворазове тренування приховує в собі і небезпеку для здоров’я. Виконання більшої кількості вправ може призвести до травми, особливо якщо ви перестараєтесь з темпом чи навантаженням на м’язи. Важливо вміти знаходити баланс між виконанням вправ з високою інтенсивністю та низькою. Такий самий негативний результат можна отримати, якщо не приділяти необхідну кількість часу для відновлення сил чи сну.

Поради для правильного тренування

Обираючи тренування два рази на день потрібно все робити правильно, аби не завдати шкоди і отримати гарний результат. Що це означає?

Норма для жінок становить 2,7 л рідини на день, а для чоловіків – 3,7 л. Ці рекомендації стосуються рідини з води, інших напоїв та їжі. Близько 20 відсотків щоденного споживання рідини зазвичай надходить з їжі, а решта з напоїв. Збільшуючи кількість тренувань на день, ви збільшуєте щоденну норму вживання рідини.

 • Зарядись енергією

Енергією для тіла людину становлять поживні речовини, які людина приймає разом з їжею. Варіант не їсти сніданок, або пропустити обід для такого режиму не підходить. Слідкуйте за своїм раціоном: більше фруктів та овочів, вживайте м’ясо, морепродукти й не забувайте про воду. Їжте меншими порціями, але частіше. Зранку корисно спожити легкий сніданок, а вже через 40 хвилин після тренування зробити перекус.

 • Сон – запорука здоров’я

Якщо ваші тренування інтенсивні й тривають довше 30 хвилин вранці та ввечері, давайте відпочивати своїм м’язам. Здоровий сон грає значну роль у відновленні організму.  7-8 годин достатньо, щоб відпочити!

 • Чергуй тренування з відпочинком

Необов’язково присвячувати себе тільки тренуванням. Не забувайте й про активний відпочинок, робіть паузи.

 • Обирайте різні види вправ, тренажерів

Намагайтеся урізноманітнити тренування. Виконання одних і тих самих вправ кожного разу, чи використання тих самих тренажерів призведе до швидкої втрати цікавості тренуватися два рази на день. Спробуйте змінити місце, відвідайте інший клас у спортзалі, або домовтесь про тренування з іншим тренером.

3 простих способи робити більше вправ не заганяючи себе в режим тренувань «двічі на день»

 1. Більше рухайтесь

Прогулянки містом корисніші, ніж поїздки автомобілем. Якщо вже трапилось, що дістатися, наприклад, на роботу пішки не вдається, то хоча б оберіть місце для паркування автомобіля якнайдалі від будівлі. Підіймайтеся сходами, а не ліфтом, тим паче, що сходи не застрягнуть у незручний момент.

 1. Перетворіть перегляд фільмів на спортивну гру

Перед переглядом фільму оберіть для себе моменти, які будуть підштовхувати вас на виконання якоїсь вправи.  Наприклад, у найбільш жалісливі моменти замість того, щоб плакати зробіть 20 присідань.

 1. «Вийдіть за межі» спортивної зали

Усі рухи, які виконуються вдома також допомагають спалити зайві калорії. Активна гра з дітьми (25 хвилин), прогулянка з собакою (30 хвилин), приготування корисної їжі на кухні (45 хвилин) призведуть до спалення 100 калорій з вашого організму. Звичайно, це не результат, який ви могли б отримати в спортзалі, але також непогано.

автор Альона Гук спеціально для vsviti.com.ua• новини партнерів