5 класних книг про те, як влаштований Всесвіт

1360

Чи вірно ми розуміємо Всесвіт та все, що відбувається у ньому? Книжки про досягнення людства, природничих, суспільних і технічних наук з легкістю подарують глибокі знання та розширят ваш кругозір. Історія, нинішній стан та ймовірне майбутнє нашого світу у добірці зрозумілих та захопливих науково-популярних книжок.

Ложка, що зникає, Сем Кін

Як зазначає сам автор, Сем Кін, ця книжка — правдива розповідь з періодичної системи хімічних елементів про безумство, кохання та історію світу. У ній неймовірні оповіді про науку, історію, фінанси, міфологію, мистецтво й медицину. Кожного дня ми їмо періодичну таблицю і дихаємо нею, робимо ставки і втрачаємо на ній величезні суми, використовуємо її для найрізноманітніших досліджень. Між воднем у верхньому лівому куті та створеними людиною неможливостями, що причаїлися внизу, можна знайти бульбашки, бомби, гроші, алхімію, злочини й історію. Ви дізнаєтесь через що Магатма Ганді ненавидів йод, як радій майже зіпсував репутацію Марії Кюрі і чому галій є улюбленим елементом хіміків-жартівників. А ще про те, що відбувається всередині зорь і до чого тут вибух.

4 закони, що рухають всесвіт, Пітер Еткінз

Серед сотень законів, які описують Всесвіт, існують закони термодинаміки, що підсумовують властивості енергії та її перетворення з однієї форми в іншу. Можливо, вам здається, ніби нудна термодинаміка стосується лише парових двигунів, але насправді вона стосується майже всього, що нас оточує. У книжці «Чотири закони, що рухають Всесвіт» Пітер крок за кроком знайомить читача з фундаментальними законами термодинаміки. Зрозуміле пояснення науковця і наочні ілюстрації дають читачам чітке розуміння енергії та ентропії. Автор спробував популяризувати сучасну науку і не вдавався до сухих і банальних пояснень.

Коротка історія майже всього на світі. Від динозаврів і до космосу, Білл Брайсон

Білл Брайсон прагне зрозуміти все, що сталося від початку Великого вибуху до піднесення цивілізації. Він узяв такі теми, як геологія, хімія та фізика частинок і спробував зробити їх зрозумілими людям. На сторінках книги — потужна подорож у часі та просторі, «Коротка історія майже всього на світі» показує світ з того боку, якого більшість із нас ніколи його не бачила. Пан Брайсон з природним даром чітко, яскраво і з гумором розповідає про здобутки і досягнення сучасної науки, зазирає в майбутнє, та намагається зрозуміти суть людського існування. Читачі цієї книжки ніколи знову не подивляться на світ навколо себе так само.

Ніщо не істина; стисла історія людської дурості, Сергій Щербаков

Ця книжка — справжнє вогняне торнадо, де автор розвінчує міфи стосовно усього, що відбувається у сучасному світі. Автор піднімає теми подорожей, сексу, спорту, бізнесу, громадянського обов’язку та багато іншого. У книжці Сергій з’ясовує, чому нестримний потяг до подорожей — це психічний розлад, чому у сучасному світі потрібно заохочувати корупцію, а власну дружину — підштовхувати до зради. Це конкретна, глибоко скептична і , жвава розповідь про те, чому збирання ідеальних картинок — спосіб згаяти час. У книжці автор спирався на дослідження і наукові факти, аби читачі змогли узгодити світ довкола себе із власним розумінням того, яким цей світ повинен бути.

21 урок для 21 століття, Ювал Ной Харарі

Книжка ізраїльського футуролога Ювал Ной Харарі досліджує найактуальніші питання сьогодення. Як ми можемо захистити себе від ядерної війни, екологічних катаклізмів та технологічних збоїв? Що ми можемо зробити з епідемією фейкових новин та чого повинні навчати своїх дітей? Чи здатні ми зрозуміти світ, який створили? У книзі на подана двадцять одна проблема, яка стоїть перед людством і вимагає втручання. Здебільшого це політичні, технологічні, соціальні та екзистенційні питання і новаторські роздуми про те, як ці питання впливають на повсякденне життя людей у ​​всьому світі. Чітко і доступно представляючи складні сучасні проблеми, автор пропонує читачеві замислитися про цінності, значення і особисту участь у світі, повному невизначеності та постійних дезорієнтованих змін.

добірку підготували у видавництві Фабула
спеціально для vsviti.com.ua
• не пропусти• магазин

• новини партнерів