День Києва 2019: дата, святкування, цікаві факти

292

День Києва українці щорічно відзначають в останні вихідні травня. У 2019 році він припадає на 26 травня. Не зважаючи на те, що свято триває 1 день — святкові заходи зазвичай розтягуються на 2–3 дні, з п’ятниці по неділю наприкінці місяця. Звідки взялося це свято і як його відзначають у столиці — читайте далі.

Як виникло це свято?

Святкувати День Києва почали на декілька років раніше, але офіційно його запровадили в 1987 році. Тоді його відзначали одразу із розмахом: парад, виступи танцювальних колективів та спортсменів. Жива музика, літературні читання біля пам’ятника Богдану Хмельницькому, футбольний матч із відомими гравцями на стадіоні Динамо. А коли стемніло, на Майдані розпочався карнавал, що супроводжувався феєрверками.

Відтоді День Києва святкують щорічно, влаштовуючи тематичні події не лише в центрі, а й по всьому місту. Уже традиційними стали «Пробіг під каштанами» та заїзд велосипедистів у центрі.

На ВДНГ виступить Океан Ельзи. Також, різні творчі заходи будуть проходити в знакових куточках міста: на Подолі, на Михайлівській та Софіївській площах, Пейзажній алеї, Співочому полі та в Ботанічному саду.

А ввечері всі збираються на Майдані Незалежності, де відбудеться традиційний концерт із відомими українськими гуртами. Зазначимо, що вхід на цей концерт вільний для всіх, тоді як за концерт на ВДНГ приготуйтесь віддати від 250 до 950 гривень.

Кожен сам обирає, як провести святкові дні в столиці: на спортивних змаганнях, творчих заходах, святковому концерті чи відвідати тематичні виставки.

 Чому виникло це свято?

Дата святкування обрана не точна, а символічна, адже головне це мета його заснування. А саме — привернути увагу до історії Києва та зробити так, щоби про неї не забували. До Дня Києва зазвичай знімають тематичні відео, випускають фотоальбоми з історичними знімками столиці. Адже історія міста дійсно цікава і знаючи, як воно розвивалось та продовжує розвиватись, неодмінно почнеш ним пишатись.

Розваг вистачить на всі вихідні: у першій половині дня можна піти на виставку чи приєднатись до пробіжки під каштанами. Далі перепочити біля фуд-кортів, на Поштовій площі чи Арт-заводі Платформа. А ввечері прямувати в центр: слухати музику та дивитись на святковий салют.

А ви відзначаєте день свого міста?

автор Вікторія Демидюк спеціально для vsviti.com.ua

Поділись
• магазин

• новини партнерів