Через брудне повітря люди втрачають зір по всьому світу — вчені

    893

    У людей, які живуть в районах з високим рівнем забруднення повітря, набагато вищий ризик погіршення зору аж до його повної втрати. Це встановили в ході дослідження британські вчені з Інституту офтальмології Університетського коледжу Лондона. Повідомляє British Journal of Ophthalmology.

    Забруднення повітря безпосередньо пов’язане з розвитком вікової макулодистрофії, захворювання, при якому уражається сітківка ока і порушується центральний зір. Причому макулодистрофія є головною причиною сліпоти у людей у віці за 50 в країнах з високими доходами населення.

    В рамках дослідження, початого у 2006 році, вивчалися дані майже 116 тис. британців у віці 40-69 років, у яких на момент початку досліджуваного періоду не було проблем із зором. Виявилося, що навіть при незначному підвищенні рівня забруднення повітря твердими домішками з діаметром частинок 2,5 мікрона і менше (PM2,5) ризик розвитку макулодистрофії підвищується на 8%. А при підвищенні вмісту в повітрі твердих домішок з великим діаметром частинок ризик зростає на 12%. До кінця дослідження у 1286 його учасників була діагностована макулодистрофія.

    Джерело greenpost.ua