10 фактів про найкорисніші запахи

2113

Одним з п’яти почуттів, які відповідають за сприйняття нами навколишнього світу, виступає нюх. Аромати або смороду, різкі або ледь помітні запахи – з усім цим ми стикаємося щодня. Проте мало хто пам’ятає, що запахи мають ще й сильним терапевтичним ефектом. Одні сприяють схудненню, допомагають сконцентруватися або навіть омолоджують, а ось інших варто остерігатися.

1. Коли хтось наполегливо рекомендує «випробувати це чудову олійку», а Вам неприємний його запах, рішуче відмовляйтеся від подібних експериментів. Подрузі запах ефірної олії дійсно міг «відкрити друге дихання», а от Вам він цілком може принести головний біль. Якими б цілющими властивостями не володів аромат, в разі, якщо він неприємний людині, користі від такого масла не буде.

2. Работа з копіювальними апаратами сприяє ранньому старінню. Під час роботи копіри виділяють озон, причому кількість цього газу, виробленого машинами, в мільйони разів вища, ніж кількість природного озону. На жаль, така властивість копірів не можна назвати корисним. Озон є сильним окислювачем, який сприяє прискоренню всіх процесів людського організму. Одним з таких процесів є старіння.

3. Завдяки апельсинам навіть люди, що не вживають алкоголь, можуть випробувати почуття, схоже на сп’яніння. Аромат сонячних цитрусових плодів сприяє розслабленню, допомагає відчувати себе розкуто, а також має зігріваючий ефект. Хоча, звичайно, келих хорошого вина запах апельсина замінити не в силах.

Завдяки апельсинам навіть люди, що не вживають алкоголь, можуть випробувати почуття, схоже на сп'яніння.

4. Лаванда є сильним антидепресантом. Запах цих милих квітів допомагає впоратися з депресією, коли інші засоби альтернативної медицини безсилі.
Лаванда є сильним антидепресантом

5. Любителі шоколаду, зрадійте! Запах цих ласощів сприяє утворенню ендорфіну, який ще називають гормоном радості. Ендорфіни не тільки відповідають за гарний настрій, вони також допомагають подолати біль і підсилюють сексуальний потяг. Якщо боїтеся погладшати, не їжте шоколад: досить насолоджуватися його ароматом.
Запах шоколаду сприяє утворенню ендорфіну, який ще називають гормоном радості.

6. Запах лимона сприяє концентрації уваги. Погодьтеся, це є серйозним аргументом на користь чашки чаю з лимоном на робочому місці. Наприклад, вживання такого ароматного напою при роботі за комп’ютером допоможе знизити кількість помилок більш ніж на 50 відсотків.

7. Аромати дуже сильно «прив’язують» спогади про які-небудь події. Досить відтворити запах, який супроводжував приємні моменти – і пам’ять послужливо поверне нам відчуття, які ми відчували в ту мить. Таку властивість запахів можна використовувати не тільки для подорожей в минуле, а й для лікування різних недуг. Запахи, пов’язані з приємними спогади, сприяють виробленню ендорфінів і нейромедіаторів, що в свою чергу прискорює процес одужання.
Аромати дуже сильно «прив'язують» спогади про які-небудь події

8. Даже легенди Давньої Греції не залишили запахи без уваги. Відповідно до одного з міфів, Гера взяла у Афродіти чарівний пояс з особливим ароматом, щоб спокусити Зевса. Спираючись на сучасні знання про ароматерапії, можна припустити, що спокусити верховного бога Олімпу допомогли аромати-афродізіаки. Зокрема, до них відносяться іланг-іланг, гвоздика, мускатний горіх, рожева ваніль і жасмин.

9. Якщо страждаєте від головного болю, таблетку знеболюючого засобу прийняти не можете, скористайтеся ефірним маслом грейпфрута. У аромотерапії грейпфрутове масло славиться своїми болезаспокійливими якостями.
ефірне масло грейпфрута допоможе при головному болі

10. Жасминова олія може допомогти вагітній жінці зрозуміти, чи дійсно вона скоро народить. Під час сутичок досить нанести на тіло декілька крапель масла жасмину. Якщо організм тільки готується до пологів, і виникли тренувальні сутички, незабаром після використання масла вони вщухнуть.