Оригінальні страви із сезонних продуктів: як урізноманітнити весняне меню

1968

Навіть найвідоміші ресторани сьогодні відмовляються від приготування страв із екзотичних овочів та фруктів і роблять акцент на сезонних продуктах, вирощених у найближчій місцевості. Тому що лише такі продукти будуть найбільш корисними та смачними. Для повсякденного приготування страв локальні продукти корисні не лише вітамінами та смаком, але і своєю ціною. Тож не включати їх у свій раціон — немає жодних причин. Наші предки так раніше і робили, адже страви готувались із того, що росте на городі. Проте, маючи доступ до інтернету ми можемо віднайти оригінальні рецепти і використати ці звичайні продукти у стравах, котрі не були надто поширеними у нашій місцевості.

Отже, у квітні та травні слід зробити акцент на стравах із спаржі, шпинату, редису та броколі. Тож тримайте декілька рецептів про запас:

1. Шпинат:

Смузі зі шпинатом — найпростіший спосіб додати цей продукт у своє меню. Візьміть 50г шпинату, 1 банан,1 яблуко, 1 ківі та пів чайної ложки меду і збийте все ретельно в блендері. Чудовий варіант до сніданку. А інгредієнти смузі можна змінювати, наприклад, ківі міняти на грушу чи на декілька ложок йогурту.

Пиріг з фетою та шпинатом — чудова ідея вечері на швидку руку. Візьміть пачку листкового тіста, пачку сиру фета, пучок шпинату, сіль та перець. Можна додавати іншу зелень та спеції. Наріжте шпинат середніми шматочками, змішайте з сиром і спеціями та загорніть у листкове тісто. Готуйте в духовці, поки тісто не покриється золотистою скоринкою.

2. Спаржа:

Спаржа чудово пасує до м’яса, а одна з найпростіших ідей — поєднати її з куркою та запекти у духовці під вершковим соусом. Приготування такої страви швидке, а смак пікантний. Не слід забувати і про користь спаржі з курячою грудкою, приготовлених способом запікання.

Можна вдатись до більш складних рецептів. Спаржа входить до складу класичного супу європейської кухні — мінестроне.

Для нього вам знадобиться: 300г спаржі, по 1шт цибулі, баклажану, кабачка і моркви, 2 зубчики часнику, 100г макаронів твердих сортів, 3ст.л рослинної олії, півтора літри курячого або овочевого бульйону, сіль і перець за смаком та трішки плавленого сиру для подачі.

Особливість цього супу полягає у тому, що всі інгредієнти повинні бути нарізані однаковими акуратними брусочками. Далі усі їх, окрім кабачків, потрібно у сотейнику обсмажити на маслі декілька хвилин.

Дрібно поріж цибулю. Подрібни часник. У спаржевої квасолі відріж хвостики. Баклажан, кабачок і моркву наріж невеликими кубиками. Підсмажені овочі залити бульйоном. Додати кабачки і макарони та варити ще протягом 10-15 хвилин. А перед подачею натерти у тарілку гарячого супу плавлений сир.

3. Броколі:

Броколі можна додавати до м’яса, салатів чи вживати як гарнір у вершковому соусі. Але це також чудова основа для супу-пюре! Проваривши декілька хвилин суцвіття з одного броколі, слід залишити у ньому трохи води, а також додати 100-150г козячого сиру, декілька ложок оливкової олії, сіль і перець. Перебити все це за допомогою блендера і додати ще трохи води, якщо суп надто густий (в такому разі ще раз перебити). Суп пюре проварити до закипання. Подавати із шматочками грецького горіха, попередньо обсмаженого чи підсушеного в духовці. Пікантний смак цього супу змусить по-новому поглянути на звичні продукти.

4. Редиска:

Зазвичай, ми використовуємо її у салатах — і не дивно, адже з редискою існує безліч цікавих поєднань. Варіантів таких салатів багато, тож не будемо зайвий раз їх дублювати. Також досить зручно додавати редиску як посипку до холодних супів. Це можуть бути не лише широко відомі в нашому регіоні супи, але і дещо цікавіше, наприклад, огірковий суп. Візьміть 2 огірки, сік половинки лимону, петрушку і декілька гілочок базиліку. Збийте це все у блендері, а зверху додайте мілко нашинковану редиску.

Також цей продукт може стати зручним додатком у сендвіч. Візьміть 2 тости та покрийте їх нежирним домашнім сиром із кропом та сіллю. Викладіть зверху мілко порізані кільця редиски у декілька шарів. Окропіть їх лимонним соком та поєднайте сендвіч. Впевнені, він стане ситним та незвичайним перекусом, який можна використати протягом усього дня.

автор Вікторія Демидюк спеціально для vsviti.com.ua



• не пропусти