В Україні готують до друку абетку-енциклопедію про Тараса Шевченка

621

“Видавництво Старого Лева” наприкінці лютого планує випустити абетку-енциклопедію “Шевченко від А до Я”.

“Це неймовірної краси арт-бук для родинного читання, завдяки якому і діти, і дорослі дізнаються не лише біографію талановитого живописця, ґравера, прозаїка, драматурга, співака, актора, скульптора і фотографа Тараса Шевченка, а полюблять його так, як можна любити друзів”, – розповіла Cultprostir представниця видавництва Оксана Зьобро.

На думку видавців, цікавим і близьким для читача Тараса Шевченка роблять не тільки (і не стільки) біографічні дати, а значно інтимніші речі: смаки, думки, уподобання. Із книги можна буде дізнатись, яка була улюблена пора року Шевченка, в які очі він полюбляв заглядатися, про що він думав, дивлячись на зорі.

Видання міститиме тексти, які написав професор, відомий шевченкознавець Леонід Ушкалов. У березні він завітає до Львова, щоб особисто презентувати книжку. Ілюстрації для історій про Кобзаря створила Анастасія Стефурак, яка захоплюється магічним реалізмом.

«Книжка впорядкована за ключовими словами, розміщеними за алфавітом, – пояснює Оксана Зьобро. – Ключами до біографії Шевченка стали такі слова, як «кіт», «чай», «зорі», «тополя», «Україна» та інші».

«Шевченко від А до Я» продовжить серію абеток-енциклопедій «Видавництва Старого Лева» про відомих діячів української культури, в якій уже вийшли книжки про Івана Франка і Андрія Шептицького.

Головна редакторка «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка зазначила: «Ми продовжуємо працювати над цієї серією, бо таки є в нас трохи тих геніїв, від яких усе проростає».