Українець побудував енергозберігаючий будинок. Чи є майбутнє у винаходу?

1110

Мороз, тарифи і рівень життя українців змушує знову повертатися до теми винаходів, що дозволяють економити, але жити при цьому комфортно. Цього разу розглянемо енергозберігаючий будинок Валерія Самойлова.

ee29d98-demispherehouseukraine-640x360

Звідки ідея

Постійні конфлікти і незрозумілі проблеми, які виникають в українському уряді при закупівлі газу, не обіцяють українцям комфортну зиму. Валерій Самойлов не став сподіватися на владу, а вирішив побудувати будинок, який зберігає тепло. Ідея створення будинку, який не зажадає ресурсу безперебійного опалення, у нього виникла давно. Для того щоб втілити цю ідею в життя Валерію знадобилося три роки.

Потрібно сказати, що це не власна розробка українця. Прикладом для нього став досвід американців, які вже давно будують такі будинки. Однак основні поради при зведенні теплозберігаючих куполів, будівельник шукав самостійно. Перш за все він відмовився від квадратних і прямокутних форм.

Кругла купольна будова Самойлова
Кругла купольна будова Самойлова

Головна перевага будинку

Утеплював Валерій свій будинок за допомогою чистої целюлози, а підлога нагрівається від грубки яку топлять дровами. Зима Самойловим тепер не страшна.
За словами власника будинку, обігрів такого будинку протягом трьох опалювальних сезонів буде коштувати всього лише дві тисячі гривень. І хоча спочатку сусіди Валерія з подивом дивилися на теплозберігаючий будинок, згодом багато жителів Ужгорода почали цікавитися секретами будівництва. Тепер Валерій Самойлов будує такі будівлі на замовлення. Отже майбутнє у такої будови є.

Дивіться також яскраві приклади американських енергозберігаючих будинків.

Будинки, оснащені сонячними батареями, стійкі, комфортні. Завдяки простій і в той самий час унікальній конструкції – функціональні. На відміну від будинку Самойлова, чіткої наріжної форми, мінімум дерева (з нього виконані тільки захисні потужні жалюзі від штормового вітру.

Хобокен (Нью-Джерсі)

2f1

2f2

Буффало (штат Нью-Йорк)

Будинок-теплиця побудований на основі споруди для вирощування плодових. Він заснований на максимальному використанні сонячної енергії (на 72 м.кв.) – зі скла і дерева. Екологічно чистий, затишний, по-сільському милий будиночок.
3f

3fy

Джерело: weloveua• не пропусти