Все починалося як звичайно. Колись я побачив в інтернеті фотографії Страсбурга, і з тих пір ці кам’яні мостові, фахверні будиночки, маленькі вулички і квіти на перилах набережних і мостів не давали мені спокою. З’їздити в це французьке містечко хотілося саме влітку, але взимку столиця Ельзасу нітрохи не гірше – не дарма цей регіон на північному сході Франції по праву називають «Capitale de Noël» – Столицею Різдва.
За місяць до Різдва вулички Страсбурга перетворюються. Вулиця Grand Rue, де розташовувався наш маленький готель, веде до головного архітектурного чуда міста – Страсбурзької Кафедральному собору (Straßburger Münster).
Дядько на паровозику між тим підраховує прибуток
У цей чарівний час місто наповнюється святковими гірляндами, підсвічуванням і прикрасами.
На центральних площах міста відкриваються численні різдвяні розпродажі, де у великій кількості представлені товари з святковою символікою, і можна придбати іграшки собі або в подарунок. Або просто побродити і подивитися.
Стенди з гірляндами, свічками і світяться прикрасами
Хотів прикупити собі різдвяну лопату, але зрозумів, що навряд чи пустять в літак
Вулички підсвічені численними гірляндами, а вдома – зовнішнім підсвічуванням.
Ще один паровозик з чимось явно смачним
Rue des Orfèvres. Деякі вулиці змушують ходити з відкритим від захоплення ротом.
А на Place Kléber в цей передсвятковий час виростає висока ялинка, і кожну годину, з 17 і до 21 вечора (час, коли вже досить темно) на розташованому тут будівлі проводиться красива 15-хвилинна світлова інсталяція.
Цікаво, скільки коштують номери в цьому готелі на Кафедральній площі, що виходить вікнами на знаменитий собор?Можливо, цінник високий, хоча місце гучне і дуже людне.
Ну і звичайно, на кожній площі з різдвяними розпродажами можна покуштувати смачний глінтвейн, який варять прямо тут, на місці. Гаряча кружка вина грудневого вечора – це саме те що потрібно, щоб зігрітися і відновити в прогулянках сили.
Повинен сказати, що в прогулянках по місту глінтвейн вживався повсюдно і постійно: тут він виявився куди смачніше, ніж в німецькому Штутгарті. З французьким у мене зовсім погано, запам’ятовуйте чарівні слова: vin chaud – гаряче вино. Rouge – червоне. Blanc – біле. І не пропадете. За кухоль 0,2 л просять близько 2 євро, велика кружка 0,4 л – відповідно 4 євро. При покупці глінтвейну необхідно також залишати заставу в 2 євро за кухоль, які віддають назад при поверненні гуртки. Гуртки в Страсбурзі керамічні і дуже красиві, одну вирішив залишити собі і відвіз додому
Фахверні будиночки – предмет мого невпинного захоплення.
На ринках можна вибрати ялинкові прикраси на будь-який смак. Ці ялинкові іграшки, наприклад, окупували сови
Зустрічаються і екстравагантні ялинкові прикраси
Але я прихильник класичних новорічних іграшок
Ну ось, знову ці фахверні будиночки … Гуляв би і гуляв би тут
А на цій вулиці будинку міняли колір щохвилини. Зараз вони різнокольорові, через хвилину стануть повністю червоними, потім – синіми, потім – фіолетовими і зеленими
На вуличці Мерсьєр, провідною до Кафедрального собору, завжди людно. Але якось повертався додому пізно вночі і вдалося сфотографувати її майже порожньою. Страсбурзький собор, колись протягом більше 200 років найвища будівля світу, частково схований туманом.
Блін, я суворий неголений мужик, але вам зізнаюся, що ці мімімішечні мімімішки на будиночку полонять і беруть мене голими руками!!
Книжковий
Знаменита дамба Вобана вночі зловісно підсвічується червоним
Галерея Лафаєт теж у святковому вбранні
Ресторанчики Страсбурга. Можна посидіти і на вулиці – вечірня температура не опускалася нижче плюс п’яти
За місяць до Різдва місто наповнюється фарбами
Грудень у Страсбурзі – чарівний час. І місце, немов щойно вийшов з казки.
джерело replikator