Що робити, якщо не дають підписати контракт з лікарем в Україні: інструкція

  120

  В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, як діяти українцям у разі, якщо медустанова відмовляє їм у підписанні декларації з обраним лікарем.

  Інстуркції вона опублікувала на своїй сторінці в Facebook.

  Чиновниця пояснила, що отримати відмову громадяни можуть з двох причин:

  1. Заклад ще не підключено до електронної системи охорони здоров’я.

  2. Усі лікарі медичного закладу набрали оптимальну кількість пацієнтів.

  “Коли вам говорять інше – це порушення законодавства. Ділимося інструкцією – що робити, якщо в медичному закладі вас переконують у протилежному”, – написала вона.

  Представлені наступні рекомендації:

  1. Перш за все подумайте чи не варто вибрати інший медичний заклад, в якому не намагатимуться порушувати ваші права, встановлені законом.

  2. Процитуйте лікаря “Порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу”, затверджений Наказом МОЗ №503 від 19 березня 2018. Саме цей документ регламентує процес вибору лікаря, уявлення і припинення дії декларації за вибором лікаря. “Пункт II. 1. Пацієнт (його законний представник) має право вибрати лікаря, який надає ПТД, незалежно від зареєстрованого місця проживання …”.

  3. Зверніться за роз’ясненнями до головного лікаря.

  4. Якщо головний лікар відмовляє в реалізації вашого права на вільний вибір лікаря, зверніться до місцевого управління охорони здоров’я з заявою на ім’я керівника управління.

  5. Ви можете поділитися своїм досвідом у спеціальній формі зворотного зв’язку МОЗ України https://goo.gl/forms/CL2mQGT20GwgOBAn2.


  • не пропусти

  • магазин