NASA готується до боротьби з астероїдами: деталі місії

  704

  NASA та Європейське космічне агентство оголосили про підготовку спільного проекту щодо попередження зіткнення астероїдів із Землею. Змінювати орбіту “літаючих кругляків” вчені хочуть за допомогою старої доброї кінетичної енергії – розбиваючи їх об поверхню космічних кораблів.

  Деталі експерименту. “Полігоном” для випробування апарату DART стане супутник астероїда Дідім, витягнута орбіта якого перетинає орбіти Землі і Марса, повідомляє Science Alert.

  Мета місії – перевірити, чи може удар космічного корабля відхилити траєкторію супутника астероїда розміром близько 160 метрів в діаметрі. Траєкторія обертається навколо 780-метрового “старшого брата” з періодом 11,92 години.

  Сьогодні ми перші люди в історії, у яких є технологія, яка потенційно може відхилити астероїд від впливу на Землю,
  – заявив астроном Іан Карнелл з Європейського космічного агентства.

  Перспективи. Очікується, що зіткнення зі швидкістю 23 760 кілометрів на годину “загальмує” мініатюрний за космічними мірками об’єкт всього на сантиметр в секунду. Але куди більше вчених цікавить, як такий удар вплине на його траєкторію руху.

  У перспективі навіть невелике відхилення на достатній відстані від Землі допоможе “відсунути” потенційно небезпечний об’єкт на достатню відстань від планети.

  Ризики. Дослідники відзначають, що навіть в разі невдалого експерименту ніяких проблем астероїд Землі не доставить – його маршрут пройде на безпечній відстані від її орбіти.

  Джерело 24 Техно


  • не пропусти

  • магазин