Гранд-Каньйон або Великий каньйон, США

16596

Гранд-Каньйон – один з найглибших каньйонів у світі. Він знаходиться на плато Колорадо в штаті Арізона на території однойменного національного парку. Каньйон прорізаний річкою Колорадо в товщі вапняків, сланців і пісковиків. З 1979 року Гранд-Каньйон входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Вся ця краса формувалася протягом якихось 10 мільйонів років.

Одна з оглядових майданчиків каньйону. В’їзд на територію національного парку платний, але кожну хвилину ви усвідомлюєте, за що віддали 20 доларів. Ідеальна інфраструктура, детальна карта місцевості, бездоганна чистота і багато іншого. Є чому повчитися.

Гранд-Каньйон – один з найбільш незвичайних геологічних об’єктів нашої планети, тому він дуже добре досліджений. У ньому можна знайти 4 геологічних ери Землі, різноманітність скель і печер, що містять багатий геологічний, біологічний і археологічний матеріал.

Довжина каньйону – 446 км, ширина (на рівні плато) коливається від 6 до 29 км, на рівні дна – менше кілометра. Глибина – до 1600 м.

По ущелині зі швидкістю 20 км на годину мчать червоно-коричневі води Колорадо (сама назва річки в перекладі з іспанської і означає «червона»), катя по дну величезні валуни і гальку і несучи із собою стільки піску і глини, що річка стає абсолютно непрозорою . За добу Колорадо відносить у море приблизно півмільйона тонн гірських порід.

Величезний простір ущелини не виглядає просто довгим вузьким провалом в землі. Воно заповнене безладними скупченнями круч-останців, що мають саму химерну форму. Зсуви, водна та вітрова ерозії створили в стінах каньйону обриси гігантських пагод, пірамід, веж, фортечних стін, що представляють неповторне за красою і величчю видовище. Багато з них мають власні назви.

Весь цей різноликий кам’яний лабіринт, як і велетенські стіни каньйону, розлінованих чергуються жовтими, рожевими, червоними, коричневими і бурими пластами осадових порід, що складають плато.

Клімат на плоскогір’я і внизу каньйону різко розрізняється – коли нагорі близько 15 ° C тепла, на дні ущелини, серед розпеченого каміння температура піднімається до +40 ° C.

Гранд-Каньйон являє собою одне з головних місць туризму в США – його щорічно відвідують більше 2 млн чоловік.

У 40-х – 50-х роках ХХ століття екіпажі багатьох пасажирських авіалайнерів, що пролітають у цій місцевості, спеціально планували шлях таким чином, щоб дати пасажирам помилуватися видами Великого каньйону. Найчастіше пілоти здійснювали над каньйоном кілька «вісімок» з лівим і правим креном, щоб поліпшити пасажирам огляд.

У ті роки це не було заборонено, так як пілоти пасажирських лайнерів мали право здійснювати візуальні польоти навіть перебуваючи на ешелонах, що іноді викликало небезпечні зближення літаків у повітрі.

30 червня 1956 з цієї причини над Великим каньйоном зіткнулися два літаки. Їх уламки впали на дно каньйону, загинуло 128 осіб. Це була найбільша за кількістю жертв авіакатастрофа в США до 1960 року. Після цього випадку візуальні польоти на ешелонах по повітряних трасах над територією США були заборонені.

Гранд-Каньйон, США (1)

Гранд-Каньйон, США (2)

Гранд-Каньйон, США (3)

Гранд-Каньйон, США (4)

Гранд-Каньйон, США (5)

Гранд-Каньйон, США (6)

Гранд-Каньйон, США (7)

Гранд-Каньйон, США (8)

Гранд-Каньйон, США (9)

Гранд-Каньйон, США (10)

Гранд-Каньйон, США (11)

Гранд-Каньйон, США (12)

Гранд-Каньйон, США (13)
• не пропусти• магазин

• новини партнерів