Підземний храм-метро: казкова печера в Сіоні

427

Американський національний парк Сіон (або, як вимовляють американці, Зайон), що розкинувся навколо однойменного великого каньйону – один з найбільш зручних … для прокладки метро . Адже в ньому вже є готовий підземний тунель практично ідеальної форми. І, мабуть, якби в ньому дійсно влаштували підземне метро , то воно було б найкрасивішим у світі – адже його будувала природа.

В національному парку Зайон, що розташований в штаті Юта на заході США, прикрашати станції вже не треба: це зробила сама природа. Вірна подруга природи, вода, пробила довгий тунель у скелястій породі – а зверху залишила “вікна”, крізь які пробиваються сонячні промені. По дну тунелю тече холодна вода, що відображає відблиски і сонячні зайчики, а завдяки світлу в ній ростуть різнокольорові водорості. Разом виходить справжній підземний храм з таємничою грою світла й тіні, струмками, вирами, занесеними в тунель осіннім листям і навіть деревами.

“Воістину дивовижне диво – печерний лід і сонця переливи!”, – Напевно, саме таке підземний храм уявляв собі Кольрідж, коли писав знамениту поему про Кубла-хане.

Сіонське “метро” – одна з найулюбленіших туристами пам’яток національного парку. Мабуть, в цьому неймовірно мальовничому місці варто було б зняти якийсь фільм.

Підземний храм-метро: казкова печера в Сіоні (1)

Підземний храм-метро: казкова печера в Сіоні (2)

Підземний храм-метро: казкова печера в Сіоні (3)

Підземний храм-метро: казкова печера в Сіоні (4)

Підземний храм-метро: казкова печера в Сіоні (5)

Підземний храм-метро: казкова печера в Сіоні (6)
• не пропусти• магазин

• новини партнерів