Гора Арарат, біблійний символ та диво природи, Туреччина (фото)

1319

Гора Арарат – символ Вірменії. Який знаходиться в сусідній з нею Туреччини. У гори відразу дві історії: одна – офіційна, а друга – легендарна. І про ту, і про іншу ми і хочемо вам розповісти.

Коли біблійний Ной врятував майбутнє людства під час Потопу, виявився він на своєму ковчегу саме на горі Арарат. Звідси, коли пішла вода, спустився він в Арарат долину, де й жив щасливо зі своєю сім’єю і саме звідси і відродилася цивілізація. Для кожного вірменина Арарат – священна гора і символ батьківщини. Втраченої Батьківщини. Згідно з двома договорами, укладеними в 1921 році, Арарат опинився на території Туреччини. І тепер синам і дочкам Вірменії залишається лише милуватися мальовничими видами цієї красивої гори.

Взагалі-Арарат – це дві гори. Подібно Ельбрусу, у неї дві височини, дві вершини – Великий Арарат і Малий, які знаходяться в 12 кілометрах один від одного і обидві вони – згаслі вулкани. Великий Арарат піднімається на висоту в 5165 метрів над рівнем моря, і є найвищою гірською вершиною Туреччини. Не раз і не два на Арарат робилися сходження, хоча здавна вважалося, що справа це зло богу. Першим на біблійну гору після Ноя піднявся німецький професор і натураліст Йоганн Фрідріх Паррот з групою студентів. Сталося це в 1829 році.

Гора Арарат завжди викликала захоплення своєю красою і величністю. Поети і художники багато разів віддавали їй данину в своїй творчості. Символ Вірменії (а Арарат і Ноїв ковчег зображені на гербі Вірменії) і сьогодні – предмет захоплених відгуків, людей, що побували на цій вершині.

Гора Арарат, Вірменія (1)

Гора Арарат, Вірменія (2)

Гора Арарат, Вірменія (3)

Гора Арарат, Вірменія (4)

Гора Арарат, Вірменія (5)

Гора Арарат, Вірменія (6)

Гора Арарат, Вірменія (7)

Гора Арарат, Вірменія (8)

Гора Арарат, Вірменія (9)

Гора Арарат, Вірменія (10)

Гора Арарат, Вірменія (11)

Гора Арарат, Вірменія (12)• новини партнерів