Краса природи та традиційні будинки Ісландії

637

Ісландські торф’яні будинки будувалися для протидію холодному клімату країни, забезпечуючи набагато кращу теплоізоляцію в порівнянні з будівлями, зробленими виключно з деревини або каменю. Такому способу будівництва посприяв також брак інших будівельних матеріалів, тому будинки будувалися з того, що було доступним. Через брак транспорту і віддаленість Ісландії імпортувати деревину було недоцільно, дерево ввозили головним чином для будівництва кораблів. Тому для жител було вирішено використовувати торф – його тут завжди було достатньо.

Основа цих будівель складена з плоских каменів, потім побудована дерев’яна рама, яка і бере на себе весь вантаж торфу. Торф наноситься спеціальними блоками в кілька шарів, у формі ялинки. Підлога всередині таких споруд також покривається каменем, деревиною або землею, в залежності від призначення будівлі.

Туалет до таких споруд завжди прилаштовувався поруч, як окрема додаткова частина. Найчастіше, туалети були загальними на кілька будинків.

Двері були зроблені з деревини, це єдина зовнішня деталь будинку з дерева. На дахах висаджувалася трава, яка також забезпечує додаткову ізоляцію.

Схожим чином будувалися також класичні трав’яні дахи в Норвегії.

Традиційні будинки Ісландії (1)

Традиційні будинки Ісландії (2)

Традиційні будинки Ісландії (3)

Традиційні будинки Ісландії (4)

Традиційні будинки Ісландії (5)

Традиційні будинки Ісландії (6)

Традиційні будинки Ісландії (7)

Традиційні будинки Ісландії (8)

Традиційні будинки Ісландії (9)


• не пропусти• новини партнерів