Палац Топкапи в Султанахметі – одна з найбільш відвідуваних визначних пам’яток Стамбула (6 фото)

3605

Палац Топкапи в Султанахметі - одна з найбільш відвідуваних визначних пам'яток (1)

Підносячись над Босфором і Мармуровим морем в місці, що було одного разу древнім Константинополем, Палац Топкапи в Султанахметі – одна з найбільш відвідуваних визначних пам’яток Стамбула. Побудований в 1478 Султаном Мехметом II, Палац був офіційною резиденцією оттоманських султанів протягом майже 400 років. У 1924 Топкапи був перетворений на музей Мустафою Кемалем Атетюрком, і в 1985 став об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Старого Міста Стамбула.

Палац Топкапи в Султанахметі - одна з найбільш відвідуваних визначних пам'яток (2)

Покриваючи область приблизно 70,000 квадратних метрів, Палац Топкапи збудований навколо чотирьох головних внутрішніх дворів листоподібними форми. Це країна чудес, павільйонів, садів і будівель, які колись виконували велику кількість ключових політичних, адміністративних, освітніх, релігійних та житлових функцій для Османської імперії. Колись Палац розміщував університет, мечеть, Імперську Раду і державний Монетний двір, і вважається, що до 4,000 чоловік жили в його стінах.

Палац Топкапи в Султанахметі - одна з найбільш відвідуваних визначних пам'яток (3)

У Палаці Топкапи розміщується велика колекція скарбів включаючи коштовності, костюми, озброєння і святі експонати. Основні моменти включають плащ і меч пророка Мохаммеда і його колекцію порцеляни, яка є третьою за важливістю в світі. Також заслуговує на увагу Кинджал Топкапі, який інкрустують три виразно більших смарагду. У казначействі Палацу розміщується п’ятий найбільший алмаз у світі – Алмаз Спунмекера, який встановлений в сріблі і оточений 49 меншими алмазами.

Палац Топкапи в Султанахметі - одна з найбільш відвідуваних визначних пам'яток (4)

Одна з головних визначних пам’яток палацу – свій Гарем – захищене і заборонне місце, яке розміщувало тільки найближчих до Султана людей, включаючи його сім’ю, дружин, коханок, євнухів і їх слуг. Вхід в Гарем був суворо заборонений для сторонніх, всім всередині управляла мати Султана.

Палац Топкапи в Султанахметі - одна з найбільш відвідуваних визначних пам'яток (5)

Відвідувачів проводять з екскурсіями через витончено прикрашені передпокої і кімнати Гарему, розповідають про стародавню історію і легенди, унікальну систему щедрих зручностей, які колись дарувалися його найважливішим жителям, включаючи фонтани, каміни, гарячі і холодні ванни і систему підлогового опалення Топкапи.

Палац Топкапи в Султанахметі - одна з найбільш відвідуваних визначних пам'яток (6)

Хоча зараз можливо побачити тільки частину з сотень кімнат Палацу Топкапи, це місце варто відвідати через його значну архітектуру, експонати і види. У комплексі Палацу також розміщуються ресторан Конья, кабіна обміну валюти та магазин подарунків. Палац відкритий з середи по понеділок, з 9:00 до 19:00 (Продажі квитків закінчуються о 18:00). По вівторках вхід закритий. Вартість вхідного квитка становить 20 турецьких лір. У Гарем можна потрапити тільки з екскурсією, доплативши ще 15 турецьких лір.
• не пропусти• магазин

• новини партнерів