11 порад для тих, хто хоче зробити дійсно крутий кадр

8083

Як зробити відмінний знімок – на цю тему можна знайти безліч різних статей. Ми поділимось із вами, на наш погляд, важливими та ефективними порадами – з їх допомогою ви зможете зробити реально класні фотографії!

Фреймінг / Обрамлення

Використовуйте елементи навколо вас, щоб створити «природну рамку» для вашого об’єкта зйомки (зовсім необов’язково, щоб така «рамка» обрамляла об’єкт з усіх 4-х сторін). Це може бути вікно, дверний отвір, дерева або їх гілки, арка. Важливо: «рамка» не повинна «перетягнути» основний сенс кадру на себе.

Рух у кадрі

Якщо ви знімаєте об’єкт в русі, залишайте попереду нього вільний простір – так ваша фотографія буде більш динамічною.

Напрямок

Наш мозок читає інформацію зліва направо, тому найкраще розташувати смисловий центр в правій частині кадру.

Точка зйомки

Експериментуйте з перспективою (ракурсом) зйомки – так ви зможете не тільки показати інше бачення об’єкта, який фотографується, але і зловити таку точку, яка зробить сюжет на знімку оригінальним.

Негативний простір

На фотографії є ​​два простори:

  • позитивне (на ньому зображений головний об’єкт зйомки);
  • негативний (як правило, це задній план, фон).

Не забувайте враховувати, що зображено на негативному просторі, щоб він не згубив, а вигідно підкреслив зображений вами об’єкт.

Глибина

Цей елемент зробить ваш знімок більш об’ємним і насиченим. Для цього можна використовувати:

  • 1) паралельні лінії, які при видаленні прямують до однієї точки;
  • 2) туман або серпанок, які при видаленні стають все більш блідими; в цьому випадку фото здається ніби складеним з кількох шарів;
  • 3) тональність кадру (передача обсягу за допомогою кольору: темні предмети здаються ближчими, а світлі – віддаленими);
  • 4) глибину різкості (розмиття заднього плану (тла): в цьому випадку чіткі об’єкти сприймаються близькими, а розмиті – віддаленими).

Передній план

Бажаючи зробити кадр глибоким, не забувайте і про передній план: якщо ви додасте на нього який-небудь об’єкт, то глядач, дивлячись на ваше фото, буде відчувати себе учасником вашого сюжету.

Відображення і тінь

Ці елементи роблять знімок дуже цікавим, а іноді і драматичним. Також за допомогою відображення або тіні ви можете створити діалог між об’єктом зйомки і його відображенням (тінню).

Макрозйомка

Звучить трохи неправдоподібно, але факт є факт – крапля води на лінзі камери смартфона непогано справляється з роллю макро-об’єктива. Води на об’єктиві має бути зовсім небагато, причому бажано догодити краплею точно по центру або зайняти рідиною всю площу скла. В іншому випадку будете спостерігати кумедні спотворення.

«Золотий» і «синій» годинник

«Золотий час»  – це перша година після сходу і остання година перед заходом сонця. У цей час знижується контраст, світло стає м’яким, з більш теплим відтінком.

«Синя година» триває 20-30 хвилин після заходу сонця і відразу ж після сходу сонця. У цей момент світло стає інтенсивно синім.

Практика, практика і тільки потім – експерименти

Після того як ви освоїте головні правила композиції, не бійтеся їх порушувати – ефективно: так ви не тільки зможете отримати унікальний кадр, але і знайти свій стиль.• не пропусти