8 компонентів у косметиці, які дійсно працюють

5282

Асортимент косметичних засобів з кожним днем розширюється, реклама – стає агресианішою, а так хочеться навчитися розбиратися в тому, які компоненти у їхньому складі по-справжньому ефективні. Наприклад, крем для обличчя можна назвати антивіковим, тільки якщо в ньому є ретиноїди, в інших випадках це всього лише маркетинг.

Ми склали власний топ компонентів, на які варто звернути увагу при виборі косметики. Врахуйте, що їхня ефективність залежить від вашого типу шкіри, концентрації, формули самого засобу, і по можливості все ж консультуйтеся з косметологом при покупці.

1. Гіалуронова кислота

Про користь цієї кислоти сказано навіть занадто багато. Якщо коротко, то головна її властивість полягає в здатності притягувати і утримувати вологу в шкірі, а значить, це прекрасний зволожуючий компонент.

Наносити засіб з гіалуроновою кислотою потрібно обов’язково на вологу шкіру – після тоніка або навіть відразу після вмивання, не витираючи в обличчя. В іншому випадку можна отримати зворотній ефект і кислота почне «витягувати» вологу зі шкіри, а не утримувати її.

Гіалуронова кислота не тільки додається до кремів і сироваток, а й є основним інгредієнтом філерів для розгладження зморшок, збільшення об’єму губ і деяких інших косметичних процедур.

2. Гліцерин

Ще один відмінний зволожуючий компонент, який можна зустріти як у найдорожчих, так і в бюджетних засобах. Як і гіалуронову кислоту, засоби з гліцерином варто наносити на вологу шкіру, або необхідно, щоб у складі косметики при цьому була вода. Крім зволоження гліцерин допомагає заспокоїти шкіру, загоює ранки, зміцнює захисний бар’єр шкіри.

3. Кислоти

Відлущити шкіру, надати їй сяйва і підвищити еластичність, розгладити зморшки, боротися з пігментацією, вирівняти рельєф, підлікувати запалення і акне допоможуть кислоти. Вражені? І не даремно, косметика з кислотами при розумному підході дійсно здатна творити справжні дива.

Засоби з кислотами варто підбирати в залежності від потреб шкіри, керуючись порадами косметолога або експертів у області догляду. Варто уважно поставитися до цього питання: новачкові легко заплутатися у величезній кількості компонентів, до того ж можна заробити масу неприємностей зі шкірою. Головне правило при використанні кислот – це постійне застосування сонцезахисних засобів.

Ось деякі найбільш зручні для домашнього застосування кислоти:

  • саліцилова кислота;
  • гліколева кислота;
  • молочна кислота;
  • фруктова кислота та ін.

4. Вітамін С

Компонент є одним з найбільш потужних антиоксидантів: він уповільнює процес старіння, захищає шкіру від агресивного навколишнього середовища, має відлущуючі властивості, а також бореться з пігментацією.

При покупці варто віддавати перевагу засобам у непрозорих флаконах з вузькою шийкою, а використовувати вміст розкритої банки можна не довше півроку. Косметику з вітаміном С краще наносити на суху шкіру. Що важливо, людям з чутливою шкірою варто бути особливо уважними і обережними з цим компонентом.

5. Ретиноїди

Один з небагатьох компонентів, що володіє антивіковим ефектом, по суті, це натуральна або штучно синтезована форма вітаміну А.  Засоби з ретиноїдами розгладжують зморшки, очищують пори, покращують текстуру шкіри. Також вони допомагають у боротьбі з акне.

Цей компонент не лише ефективний, а й досить агресивний: він може викликати алергію, лущення і сухість. Однак при грамотному виборі догляду ретиноїди здатні по-справжньому омолодити шкіру.

6. Ніацинамід

Головна властивість компонента – це відновлення. Саме тому доглядова косметика з ніацинамідом підійде для проблемної шкіри і шкіри, схильної до запалень. В результаті її застосування поліпшується мікроциркуляція шкіри, зменшуються почервоніння. Засоби з ніацинамідом практично не мають побічних ефектів.

7. Цинк

Оксид цинку часто використовується в якості компонента для сонцезахисних засобів, саме тому деякі з них мають вибілюючий ефект. Зате із покладеним на нього завданням цинк справляється на ура і захищає шкіру від UVA- і UVB-променів.

Також цинк володіє протизапальним і антимікробним ефектом, загоює і заспокоює шкіру, тому засоби з ним будуть доречні при вугрових висипаннях і акне.

8. Олії

Одні з найбільш недорогих компонентів, навколо яких склалося безліч міфів і легенд, – це олії. Їх однозначно не варто боятися, адже олії несуть у собі як мінімум 2 плюса: підтримка захисного бар’єру і живлення шкіри.

Кожна олія володіє своїм ефектом, і підбирати їх варто в залежності від потреб шкіри, враховуючи рівень комедогенності – здатності забивати пори. Наприклад, для жирної шкіри краще за все підійде олія виноградних кісточок, а власникам сухої шкіри варто звернути увагу на оливкову або абрикосову олію.

З ефірними ж оліями варто поводитися набагато обережніше: не потрібно наносити їх у чистому вигляді і краще остерігатися власникам чутливої ​​і схильної до алергії шкіри.



• не пропусти