16 симптомів, на які ми не звертаємо уваги, а даремно

2483

1. Втома

Втомлюватися стало навіть у певній мірі модно: це означає, що людині доводиться багато працювати і мало спати. Але якщо втома не покидає навіть після вихідних і відпустки, можливо, справа зовсім не в навантаженнях. Втома – це загальний симптом величезної кількості захворювань, і в першу чергу варто відвідати ендокринолога і перевірити, чи нормально працює щитоподібна залоза.

2. Пітливість

Багато потіти – нормально, якщо ви на тренуванні. Багато потіти ночами – нормально, якщо в спальні дуже жарко. Але, можливо, раптові напади жару пов’язані не з фізичною активністю і навіть не з теплою ковдрою, а з закупоркою коронарної артерії. А це вже може призвести до інфаркту. Тому спочатку відрегулюйте батарею в спальні, а потім – на прийом до кардіолога.

3. Печія

Можна не звертати увагу на дивне печіння в грудях, списуючи все на пиріжок за обідом. Але іноді відчуття, схожі на печію, сигналізують не про складні стосунки шлунку та стравоходу, а про проблеми із серцем. Отже треба думати не про те, де роздобути соду, а про те, як записатися на прийом до кардіолога.

4. Втрата ваги

Багато людей мріють схуднути без дієт, вправ і змін у способі життя. Тому, якщо вага раптом починає танути сама по собі, сприймають це як привід для радості. Насправді не варто поспішати з висновками. Різка раптова втрата ваги – одна з ознак онкологічних захворювань та цукрового діабета. Тому подумайте, що могло призвести до схуднення, разом з лікарем.

5. Труднощі з ковтанням

Якщо ви все частіше замислюєтеся про те, що їжу треба все-таки жувати довше, тягнетеся за склянкою води, щоб запити шматок, який застряг у стравоході, хоча начебто не накидаєтеся на їжу, як голодний вовк, – зайдіть на прийом до гастроентеролога. Рак стравоходу часто дає про себе знати саме неможливістю щось проковтнути. Хоча, ймовірно, вам і правда варто всього лиш краще працювати щелепами.

6. Болючі місячні

Болючі місячні – досить поширене явище, і реклама нагадує, що «у ці дні» треба випити якесь знеболююче і все минеться. Але одна справа – дисменорея, яка виникає через особливості організму. Інша справа – ендометріоз, полікістоз та інші захворювання, через які менструація стає особливо болючою. Перевірте своє здоров’я.

7. Закреп

Закреп , звичайно, проігнорувати складно. Але зазвичай в ньому винне неправильне харчування і банальна нестача води. Якщо раз за разом списувати всю провину на бутерброди, то можна не помітити, що так організм сигналізував про діабет. Тому про всяк випадок раз на рік треба здавати кров і перевіряти рівень цукру.

8. Недосипання

Вранці з’являється відчуття, що зовсім і не лягали спати. Якщо ви лягли п’ять годин тому, то головний біль після пробудження – це природна реакція на брак відпочинку. Але якщо вранці знову тягне у ліжко, скільки б ви не відпочивали, можливо, ви страждаєте від нестачі кисню уві сні через обструктивне апное. Це зупинка дихання під час сну, вона часто зустрічається у людей, що хропуть. Спробуйте записати свій храп і послухати цей запис з лікарем. Якщо між вдихами є великі паузи, то потрібно вживати заходів і лікувати хропіння.

9. Суха шкіра

Шкіра стала стягнутою, лущиться, навіть свербить, хоча на алергію це все і не схоже. Можливо, просто настала зима і шкірі не вистачає вологи. А може бути, що це неполадки у роботі щитоподібної залози або навіть ознака аутоімунних захворювань.

10. Мерзнуть руки і ноги

Пальці на морозі швидко мерзнуть і німіють, а потім бліднуть і навіть біліють? Виннен холод, рукавички не по погоді. Або синдром Рейно – не таке вже й рідкісне захворювання, через яке страждають судини пальців. Одягайтеся тепліше – і на прийом до лікаря.

11. Нігті змінюють форму і колір

Манікюр тут ні до чого, і долю по рисочки на нігтях прочитати не можна. Але увігнуті нігті можуть сигналізувати про анемію, зміна кольору частини нігтів – про проблеми із нирками, а потовщення і виступи в районі кутикули – про захворювання серця або легенів, через які тканинам не вистачає кисню.

12. Аристократична блідість

Якщо при погляді в дзеркало вам пригадується то чи Білосніжка, то чи вампіри – це привід здати звичайний аналіз крові і перевірити рівень гемоглобіну. Блідість – одна з ознак залізодефіцитної анемії, від якої досить легко позбутися, якщо переглянути харчування і купити спеціальні добавки із залізом.

13. Зміна почерку

Можливо, у вас змінився почерк, тому що ви забули, коли востаннє писали щось від руки. А можливо, в нерівних літерах винен тремор, тобто тремтіння рук, яке сигналізує про різні захворювання, аж до хвороби Паркінсона.

14. Запаморочення при вставанні

Якщо ви кілька годин поспіль сиділи за комп’ютером, скорчившись у позі букви «зю», а потім різко розпрямилися і встали, швидше за все, голова йде обертом, але це швидко мине. А ось якщо ви постійно відчуваєте запаморочення, коли піднімаєтеся з дивана або зі стільця, то це вже сигнал: можливо, знову винна анемія. Звичайні прогулянки і тренування можуть допомогти, але перед тим, як складати програму, відвідайте лікаря.

15. Судоми у ногах

Спортсмени, особливо початківці, знають, що судоми можуть з’явитися через занадто сильні навантаження. Варто підкоригувати програму вправ – і все стає нормально. Але якщо судоми з’являються, коли ви просто піднімаєтеся по сходах, то це не дуже добре. Можливо, в артеріях нижніх кінцівок утворюються тромби, і краще з’ясувати це якомога раніше.

16. Важко порахувати здачу

Може, математика – не ваша сильна сторона. Тоді це нормально. Або ви просто настільки втомилися, що ледве розумієте. Але можливо, це ранні ознаки хвороби Альцгеймера. Про всяк випадок перевірте: у вас труднощі з усним підрахунком або пора на прийом до лікаря.



• не пропусти