Літо і осінь закінчилися, але навіть у грудні на прилавках магазинів та ринках можна знайти корисні та сезонні продукти. Які продукти купувати зимою та що з них можна приготувати – читайте в матеріалі.
Всі продукти із списку можна купити на будь-якому ринку та у більшості магазинів. Вони не лише корисні і свіжі, а й набагато дешевші, ніж традиційні літні овочі – помідори чи болгарський перець.
Топінамбур
Цей коренеплід схожий на корінь імбиру, а от по смаку нагадує картоплю. У топінамбурі міститься величезна кількість вітамінів, мінералів та інших поживних речовин, особливо він багата на залізо, вітамін С і клітковину. Цей овоч очищає організм від холестерину і токсинів, покращує роботу травної системи, сприяє зниженню рівня цукру в крові і артеріального тиску, зміцнює імунітет і серце.
Топінамбур можна їсти навіть сирим, а ще його можна варити, смажити та запікати. З нього можна приготувати чудове пюре, які спокійно може замінити картопляне. Також топінамбур можна додавати в салати та супи.
Пастернак
Цей овоч з виду нагадує білу моркву, а от на смак він солодкуватий з горіховим присмаком. Це навіть звучить смачно! Цей коренеплід багатий клітковиною. У його склад входить велика частина вітамінів групи В, також в ньому містяться вітаміни С, К, А і РР, залізо, натрій, фосфор, кальцій, калій, цинк і магній.
Пастернак цілком може замінити картоплю або моркву на вашій кухні. З нього також можна приготувати прекрасний гарнір до смаженого м’яса.
Селера
Низькокалорійна селера містить багато клітковини, води і велику кількість мінералів, через що покращує метаболізм. Селера також містить багато кальцію, калію і цинку, магній і залізо, а також найбільше фосфору серед коренеплодів. У цього овоча їстівні абсолютно всі частини: і корінь, і стебла і листя.
З селерою можна готувати тушковані овочі, готувати салати та супи, а також запікати із куркою.
Груші
Груші – справжнє джерело вітамінів і корисних мікроелементів. У цих фруктах містяться унікальні ефірні масла, біологічно активні речовини, які здатні підвищувати захисні сили організму, протистояти інфекційним захворюванням, надавати протизапальну дію і навіть боротися з депресією.
Груші можна їсти і в сирому вигляді та додавати їх до салатів, а також можна приготувати грушу у вині або грушевий мармелад.
Мандарини
Як і всі цитрусові, мандарини багаті вітаміном С, а тому просто необхідні в раціоні кожної нормальної людини. А в холодну пору року – так особливо, так як відмінно допомагають боротися із застудою і різними шкідливими вірусами.
Мандарини всі люблять їсти окремо, а також їх можна додавати до ранкової вівсянки та готувати з ними салати. Мандарини стануть прекрасною начинкою для булочок чи пирогів.
Брюссельська капуста
Брюссельська капуста багата калієм, натрієм, магнієм, фосфором, кальцієм, амінокислотами, клітковиною. Вона зміцнює імунітет і покращує роботу серцево-судинної системи, сприяє виведенню токсинів з організму, запобігає інфекції і запалення.
Готувати брюссельську капусту нескладно. Її можна запікати, смажити або варити. Вона дуже швидко готується – свіжій капусті достатньо до 10 хвилин. До страв з брюссельської капусти додавайте скибочку лимону.
Синя капуста
Синя капуста – низькокалорійний і корисний продукт. Цей овоч багатий антиоксидантами і клітковиною. А її яскравий натуральний колір зробить страви ще й дуже гарними.
З цієї капусти можна готувати голубці, супи, борщ, а також додавати у ваші салати.
Смачного грудня!