Прикрі помилки при ремонті, про які шкодують всі домовласники

123710

Понад 260 тис. домовласників з 11 країн зізналися, що найбільша проблема ремонту – залишитися в рамках бюджету: по меншій мірі 1 з 3 чоловік суттєво перевищує заплановані спочатку витрати. Ось і доводиться опановувати нові професії і самостійно освоювати науку «домашнього перетворення». Щоб не витрачати гігантські суми на переробку, краще знати, де початківці найчастіше роблять помилки.

Ми вивчили, які гулі найчастіше набивають люди, роблячи вдома ремонт, і розповідаємо, як уникнути найпоширеніших помилок.

1. Фото комунікацій до обробки

© depositphotos.com

До того як закривати непривабливі дроти в стінах обробкою, варто відзначити їх на схемі або хоча б сфотографувати стіну: так ви будете знати, де проходять канали, і не пошкодите їх, коли будете кріпити полички або меблі.

2. Розміщення вимикача

© depositphotos.com

Якщо розташувати вимикач занадто високо, дітям доведеться підстрибувати, щоб увімкнути світло, а якщо розмістити його з боку дверних петель, потрібно буде багато ходити у темряві. Оптимальне положення – з боку дверної ручки на висоті 75-90 см. У спальні краще встановлювати 2 вимикача: на вході в кімнату і біля ліжка – так перед сном не доведеться ходити з одного кінця кімнати в інший. Цим самим принципом варто керуватися при проведенні електрики в довгому коридорі – 2 вимикача скоротять непотрібні блукання по квартирі.

3. Ребриста підлога

© depositphotos.com

Обираючи підлогове покриття, важко встояти перед чарівністю фактурних рельєфних варіантів: паркет або ламінат з фаскою, шорстка плитка, ребристий лінолеум, що імітує дерево. На ділі ж кожна нерівність на підлозі збирає бруд і щільно утримує його при прибиранні. Часу на наведення чистоти у будинку з такою підлогою знадобиться набагато більше.

4. Занадто світла або надто темна підлога

© depositphotos.com

Біла або чорна підлога – гарантія того, що відразу після ремонту потрібно буде прибирати набагато частіше. Це ідеальне тло для того, щоб розглядати порошинки і смітинки. Найкраще обрати покриття середньо-сірого відтінку – на ньому пил буде не так сильно помітний.

5. Звукоізоляція

© depositphotos.com

Пластикові каналізаційні труби мають один суттєвий недолік: занадто добре резонують будь-який звук і розповідають про все, що роблять в туалеті і ванній ваші сусіди. Такі труби краще обернути шумопоглинальним матеріалом.

6. Дерево на кухні

© pixabay.com

Паркет і тим більше ламінат знаходиться в чорному списку підлогових покриттів для кухні. Спогади про свого часу пролитій суп він збереже у вигляді некрасивого здуття, а потім почне розходитися по швах. Краще віддати перевагу гладкому лінолеуму, матовому керамограніту або зробити наливну підлога.

7. Стеля у ванній з гіпсокартону

© depositphotos.com

Навіть вологостійкий гіпсокартон не захистить відремонтовану ванну кімнату від сусідів зверху. А ось натяжна стеля вбереже всю квартиру від потопу: вода залишиться під стелею, а не розтечеться по всьому будинку.

8. Таймер на теплу підлогу

© depositphotos.com

Теплі підлоги – це приємно і затишно. Краще них тільки теплі підлоги з таймером: вранці вам не доведеться довго чекати, поки вона прогріється. А тепла підлога у ванній і туалеті – це ще й гарантія відсутності цвілі.

9. Бордюри у ванній

© pixabay.com

У місці, де ванна стикується зі стіною, краще зробити похилі бордюри. Якщо залишити зазор, вся вода буде текти на підлогу, якщо просто обробити шви силіконом – вона буде застоюватися в куточках. Проникаюча в непомітні щілини волога може стати причиною виникнення цвілевого грибка.

10. Нахил ванни

© depositphotos.com

Якщо у ванни пласке дно, необхідно встановити її з невеликим нахилом чаші до зливу. Для хорошого водостоку достатьно буде нахилити ванну всього на 3-5 °. Якщо ж її виставлять за рівнем, вода буде застоюватися і її доведеться зганяти вручну.

11. Гострі ручки

© depositphotos.com

Навіть від найкрасивішої ручки з гострими елементами в конструкції краще відмовитися. Об неї легко подряпатися, до того ж ці частини люблять чіпляти вільні краї одягу. При виборі цього аксесуара краще орієнтуватися на моделі з плавними і закругленими лініями.

12. «Фальшиві» матеріали

© depositphotos.com

Оздоблення штучними матеріалами, які імітують справжні, виглядає дешево, недоречно і просто перевантажує інтер’єр. Очей не обдурити: вони з легкістю знайдуть повторюваний малюнок, відчують нав’язливі «брижі». Замість плитки «під мармур» можна підібрати гарну однотонну плитку або покриття з нейтральним візерунком.

13. Стики шпалер

© depositphotos.com

Якщо стіна ідеально рівна, можна обрати для кімнати навіть найтонші шпалери. Щоб вони створювали якомога менше тіні в місці стику, їх потрібно клеїти, просуваючись від вікна углиб кімнати. Так світло потраплятиме на ребро верхнього листа і тіні не буде. Якщо ж в приміщенні нерівні стіни, краще обирати рельєфні шпалери зі щільним візерунком.• не пропусти