10 прекрасних пляжів, від яких краще триматися подалі

1626

На світі багато розкішних пляжів, котрі всім своїм виглядом обіцяють райський відпочинок, але й там нас можуть підстерігати всілякі небезпеки. Наприклад, акули, медузи, небезпечні течії або навіть місцеві жителі.

Ми з’ясували, які популярні пляжі вважаються найнебезпечнішими в світі – що, втім, не зупиняє хоробрих мандрівників.

Плайя Сіполіте (Playa Zipolite), Мексика

Ви будете здивовані, проте це гарне місце називають «пляжем мерців», і все через величезні хвилі і небезпечні течії, які згубили чимало людей. Останнім часом число нещасних випадків різко скоротилося, оскільки на пляжі чергує велика команда високопрофесійних рятувальників.

Мис Трібулейшн (Cape Tribulation), Квінсленд, Австралія

Тут, на відміну від більшості інших регіонів Австралії, водиться порівняно мало крокодилів, що з лишком компенсується цілою купою інших небезпечних істот. Агресивні казуари, отруйні змії, павуки і медузи, яких буває особливо багато в сезон дощів – він триває з жовтня по червень.

Шеньчжень (Shenzhen), Китай

Пляжі Шеньчженя – популярне місце відпочинку як місцевих жителів, так і туристів, котрі відвідують Китай. Тому не дивно, що в окреиі дні на березі і у воді буквально яблуку ніде впасти. У цьому полягає головна небезпека: величезна кількість відвідувачів породжує всілякі інциденти, причому особливо часто страждають діти.

Нью Смірна Біч (New Smyrna Beach), Флорида, США

Незважаючи на те, що пляж вважається одним з кращих у Флориді, відвідувати його потрібно з великою обережністю. Тут часто з’являються акули, які не проти пообідати плавцями. З 112 нападів акул на людину, зафіксованих в 2007 році, 17 сталося саме тут. Нью Смірна Біч навіть увійшов до книги рекордів Гінесса, як «Світова столиця акулячих нападів». Крім акул, тут слід побоюватися і двоногих розбійників – любителів поживитися вмістом ваших кишень і сумок.

Пляж Махо (Maho Beach), острів Сен-Мартен

Махо дуже популярний серед фотографів і любителів гострих відчуттів, адже аеропорт розташований буквально в декількох метрах від пляжу – їх розділяє лише вузька дорога і паркан. Навколо розвішані попереджувальні знаки, які забороняють підходити надто близько до злітної смуги, але ні ризик падіння літаків, ні дискомфорт при їх зльоті та посадці не втримує людей від відпочинку в цьому незвичайному місці.

Острів Херд (Heard Island) в Індійському океані

Хоча острів належить Австралії, він знаходиться далеко не в самій теплій частині Індійського океану. Скупатися на такому крижаному пляжі сподобається хіба що пінгвінам, але тим не менше острів регулярно відвідують любителі екстремального серфінгу, яких не лякає перспектива постраждати від переохолодження.

Пляж Ханакапіаі (Hanakapiai Beach), Гаваї, США

Безсумнівно, цей пляж – один з найкрасивіших на Гаваях. На жаль, він знаходиться в віддаленому місці, де немає рятувальної станції, але є відбійні течії, які можуть понести плавця у відкрите море.

Пляж Гансбай (Gansbaai Beach), ПАР

Гансбай є улюбленим місцем великих білих акул – мабуть, їх тут більше, ніж де інде на Землі. Однак туристичні компанії придумали, як отримати вигоду з цієї обставини. Вони влаштовують дайвінг в клітках, що дозволяє людям поблизу помилуватися на морських хижаків і не стати при цьому їх обідом.

Стейтес (Staithes), Йоркшир, Великобританія

Романтична рибальське селище приваблює чимало туристів і серферів, але, не зважаючи на зовнішню привабливість, Стейтес вважається одним з найгірших пляжів Європи. Вода настільки забруднена каналізаційними стоками, що не відповідає навіть мінімальним стандартам безпеки.

Пляж Боа-Виаж (Praia de Boa Viagem), Ресіфі, Бразилія

До 1992 року акул біля узбережжя Ресіфі не спостерігалося, але потім в результаті змін, які людина внесла в екосистему (в тому числі безконтрольно виловлюючи рибу), вони з’явилися і почали полювати на купальщиків.