Чому котики обожнюють спати на людях: переконливі теорії вчених

574

кіт

Ми протестуємо, коли коти використовують нас в якості подушок.

Британські вчені вирішили з’ясувати, за що нам це щастя, і вивели в результаті відразу три теорії.

Радіємо тому, що справа не в захопленні Всесвіту через поневолення господарів. Але хтозна, вони так геніально вміють маскуватися під милих котиків… все може бути…

ТЕОРІЯ ПЕРША: температура тіла і лікувальний ефект

dzen

Нормальна температура тіла котів на пару градусів вища, ніж у людини, і їм просто потрібно більше тепла, щоб зігрітися. Саме тому улюбленці так люблять вибирати теплі місця, особливо для сну. Ми тепліші, ніж подушка, і скласти конкуренцію нам може хіба що батарея. А так, як через голову і кінцівки ми втрачаємо велику частину тепла, то і коти воліють безцеремонно влаштовуватися прямо на них.

Що стосується фелінотерапії, або, простіше кажучи, котолікування, то все зрозуміло. Як правило, в місцях, де ми відчуваємо біль, температура тіла вище через запальні процеси. Коти це відчувають і влаштовуються зручніше саме там.

ТЕОРІЯ ДРУГА: запах господарів

g-14

Котів привертає запах господаря. Особливо господині, яка щедро використовує всілякі бальзами, шампуні і смачні лосьйони. Волосся добре утримує запах, тому нерідко можна почути, що коти люблять їх облизувати. Смачно ж!

Але вчені застерігають: така звичка кота може не дуже добре позначитися на здоров’ї шкіри і волосся через шкідливі речовини, які могли потрапити в котячу слину.

ТЕОРІЯ ТРЕТЯ: емоційний аспект

imgur-1473425236

Ще однією причиною вчені вважають потяг до комфорту і спокою, які кіт відчуває сильніше поруч з улюбленим господарем. І його подушкою, звичайно ж.

Якщо раптом у будинок навідалися гості, яких кіт зустрів з недовірою, то спатиме він, швидше за все, на господарі. Так спокійніше і безпечніше, якщо ці дивні нові люди захочуть зазіхнути на котячий спокій.

Ці теорії змогли пролити світло на звичку котів спати на людях. Єдине, що навряд чи зможуть зробити вчені, – уточнити у котів, чи не помилилися вони в своїх розрахунках.

Особисто ми впевнені, що всього вчені про котів знати не можуть! Вони точно щось приховують!

Джерело: Бджола• не пропусти