8 навиків, якими повинна володіти кожна 18-річна людина

1478

Більшість батьків просто схиблені на безпеці і опіці, тому дуже часто їхні діти виростають млявими, ні на що не здатними кімнатними рослинами. Саме цій проблемі присвячена книга «Відпустіть їх. Як підготувати дітей до дорослого життя» Джулі Літкотт-Хеймс зі Стенфордського університету. Ми обрали ключові ідеї твору і супроводили своїми коментарями.

1. Розмовляти з незнайомцями

Схиблені на безпеці дорослі настільки жорстко втовкмачують у голови своїм дітям заборону на спілкування з незнайомими людьми, що вона закарбовується в їхньому мозку на все життя. У результаті можна досить часто зустріти здоровенних рожевощоких, а іноді навіть бородатих молодих людей, які просто не в змозі запитати дорогу, зробити замовлення в кафе, записатися на прийом до лікаря тощо.

Що робити батькам

Замість тотальної заборони на розмову з чужими слід вчити відрізняти хороших людей від поганих і безпечні ситуації від небезпечних.

2. Не заблукати

Водити дитину за руку і супроводжувати у всіх поїздках можна тільки до певного віку. Якщо вчасно не припинити це робити, то можна отримати у результаті запрограмованого робота, який вміє пересуватися лише заздалегідь відомими і затвердженими мамою маршрутами.

Що робити батькам

Дозвольте більше самостійності в пересуванні. Лише так можна навчитись розбиратися в хитросплетіннях маршрутів громадського транспорту, діставатися необхідних місць і ніколи не боятися заблукати.

3. Керувати своїми завданнями, планами і часом

Батьки створені для того, щоб постійно нагадувати про необхідність робити домашнє завдання, йти на тренування, лягати спати. Саме так думає багато підлітків, і для цього у них є всі підстави.

Що робити батькам

Рано чи пізно настає час, коли дітям потрібно надати можливість самим визначати і розставляти пріоритети, планувати робоче навантаження, встановлювати терміни і стежити за їхнім дотриманням.

4. Виконувати домашню роботу

В юному віці не дуже й хочеться займатися всіма цими нудними прибиранням і пранням. І батькам часто шкода «позбавляти дітей дитинства». У результаті отримуємо молодих людей, не здатних подбати навіть про себе, не те що про інших.

Що робити батькам

Забезпечити плавний перехід від спільної участі в домашніх справах до повного самообслуговування. Включаючи прибирання, прання, приготування їжі та інші рутинні навички, які завжди знадобляться у житті.

5. Вирішувати міжособистісні проблеми

Якщо дорослі надто часто втручаються в особисте життя свого чада і в його відносини у колективі, то їхня дитина так і не навчиться самостійно вирішувати непорозуміння, переживати невдачі і справлятися з конфліктами.

Що робити батькам

Не варто на перший поклик мчати, щоб розібратися з кривдниками або залагодити проблеми у навчанні. Дайте шанс зробити це самостійно і тільки в разі дійсної необхідності надайте допомогу.

6. Справлятися з навантаженнями

Життя зовсім не схоже на пряму і рівну дорогу. Швидше, воно нагадує вибоїсту гірську трасу, яка то підіймається круто вгору, то спускається вниз. Кожна молода людина повинна бути психологічно готовою до жорсткої конкуренції, екстремальних навантажень і безсердечного керівництва.

Що робити батькам

Не втручатися, якщо дитині важко. Не втручатися, навіть якщо дуже важко. Втручатися лише тоді, коли неможливо.

7. Заробляти і розпоряжатися грошима

Хочемо ми цього чи ні, погоджуємося або сперечаємося, але гроші – це основа і кров нашого життя. Чим раніше ми вселили цю думку своїм підростаючим дітям, тим краще. Необхідно з дитинства привчати їх до того, що кожна річ має не тільки цінність, але і ціну, яку необхідно за неї заплатити.

Що робити батькам

Давати дитині особисті гроші з повною свободою їх витрачання. Суворо обмежена сума, що виділяється раз на тиждень або на місяць, краще будь-яких лекцій привчає до фінансової дисципліни, пояснює необхідність накопичень, вчить економії та інших прописних істин у поводженні з грошима.

8. Приймати рішення

Якщо батьки занадто вже вживаються у роль погонича і пастуха для своїх нащадків, то не дивно, що діти поступово перетворюються на овець. У результаті ними стає дуже легко керувати, але вівці абсолютно безпорадні поодинці, тому завжди намагаються триматися всередині стада. Ви дійсно цього хочете?

Що робити батькам

Привчайте дитину бути людиною і самій приймати рішення. Самій обирати одяг, їжу, друзів, музику і десятки інших речей, які формують особистість. Звикнувши приймати рішення в дрібницях, дитина стане самостійною і у серйозних питаннях.
• не пропусти• магазин

• новини партнерів