Чикаго – місто вітрів, хмарочосів і великих вогнів

1267

183 роки тому був засновано село Уінді-Сіті з населенням менше 200 осіб. Сьогодні – це місто Чикаго

© Depositphotos
© Depositphotos

10 серпня 1833 року, 183 роки тому, було засновано місто Чикаго. Правда, тоді це було не місто, а село під назвою Уінді-Сіті з населенням менше 400 осіб. Тому сьогодні Всвіті розповість тобі найцікавіші факти про “місто вітрів”.

© wikimedia.org
© wikimedia.org
 • Назва “Чикаго” – це змінене французами слово з мови місцевих індіанців “shikaakwa”, яке означає “дикий лук” або “часник”.
 • Незважаючи на те, що найвідоміше прізвисько Чикаго – “Місто вітрів”, насправді вони тут не такі вже й сильні. Ця назва має скоріше поетичний характер, ніж реально пов’язана з особливостями клімату.
 • Річка Чикаго – єдина річка в світі, яка тече в зворотному напрямку.
© Depositphotos
© Depositphotos
 • Сучасний вигляд міста з безліччю хмарочосів і висотних будинків виник завдяки трагічній події – пожежі в 1871 році. Вона позбавила житла практично третину населення, що потребувало від місцевої влади термінового вирішення проблеми. Забудова Чикаго за старими планами була визнана непрактичною, тому місто реконструювали абсолютно по новій концепції. Головною її задумкою було розширювати територію не вглиб, а вгору. Так на березі озера Мічиган стали один за одним з’являтися висотні будівлі.
 • Колесо огляду було винайдено тут в 1893 році.
 • Місто Чикаго є батьківщиною джазу. Це пов’язано з масовим переселенням афро-американців на північ країни і зосередженням їх у великих промислових центрах, таких як Детройт і Чикаго.
© wikimedia.org
© wikimedia.org
 • Чикаго – також “місто хмарочосів”. Саме тут в 1884 році була побудована перша в США (і в світі) висотна будівля з несучим металевим каркасом – Home Insurance Building (10 поверхів, 42 метра), саме звідси “мода” на хмарочоси стрімко поширилася по всьому світу. У наші дні “висотний” пейзаж Чикаго порівнюється по щільності забудови хіба що з Манхеттеном.
 • Перший ресторан McDonald’s за франшизою був відкритий в передмісті Чикаго Дез-Пленз в 1955 році. В даний час тут розташовується музей корпорації.
 • Вночі тисячі нічних клубів зустрічають своїх відвідувачів розважальними шоу-програмами, вечорами джазу і відмінною кухнею. І нікого вже не лякають легенди про привид Аль Капоне – відомого мафіозі, який промишляв на вулицях Чикаго за часів “сухого закону”. До речі, самі жителі абсолютно не в захваті від того, що їх місто асоціюють саме з цією особистістю. Але від минулого позбутися неможливо, і найпопулярнішою екскурсією серед приїжджих вважається прогулянка по злочинним кварталам, де орудували гангстери і заправляли мафіозі.
© wikimedia.org
© wikimedia.org
 • Всі знають Чикаго як батьківщину Аль-Капоне і столицю американського гангстерського криміналу в 1920-1930-х роках. Але в кінці XIX століття місто “прославилося” серійним вбивцею Генрі Говардом Холмсом і збудованим їм жахливим готелем. Його планування, з безліччю кімнат-пасток, знав тільки сам маніяк. Своїх жертв – як постояльців, так і працівників готелю – Холмс труїв отрутами, душив смертельним газом, “кидав” в резервуари з кислотою. З тіл робив скелети і продавав їх різним установам. На суді, що засудив його до смертної кари, маніяк зізнався в 27 вбивствах. Дослідники цього чудовиська припускають, що він міг убити понад 200 осіб.
 • У сучасному кіновсесвіту DC Comics прототипом Готем-сіті став Чикаго, а не Нью-Йорк.
 • Сьогодні Чикаго – найбільше місто на Середньому заході США (і третє після Нью-Йорка і Лос-Анджелеса в країні), економічна і культурна “столиця” регіону, один з найбільших транспортних вузлів в Сполучених Штатах Америки.

252_city_shadows

0df_chicago_winter_night_skyline_3300008363

0d5_chicago_usa0487

d8a_chicago_beach_3844997187

 

Джерело: tochka.net


• не пропусти• новини партнерів