15 змінюючих свідомість фактів про наше життя від найвідомішого шамана Дона Хуана

5245

Письменник і антрополог Карлос Кастанеда стверджував, що в 1960-му році познайомився з шаманом Доном Хуаном Матусом. Свої численні і тривалі бесіди з Доном Хуаном дослідник пізніше виклав в своїх книгах, познайомивши весь світ з древнім індіанським вченням.

indeec

Наводимо півтора десятка найцікавіших висловлювань Дона Хуана.

1. Чини так, немов це сон. Дій сміливо і не шукай виправдань.

2. Не пояснюй занадто багато. Коли ти пояснюєш, чому ти не можеш робити те або інше, насправді ти вибачаєшся за свої недоліки, сподіваючись, що ті, хто слухає тебе будуть добрі і пробачать їх.

3. Щоб винести з життя максимум, людина повинна вміти змінюватися. Найважчим є намір змінитися.

4. Я ніколи ні на кого не серджуся. Жодна людина не може зробити нічого такого, що заслуговувало б такої моєї реакції. На людей сердишся, коли відчуваєш, що їх вчинки важливі. Нічого подібного я давно не відчуваю.

5. Ти завжди повинен пам’ятати, що шлях – це тільки шлях. Якщо ти відчуваєш, що тобі не слід було б йти по ньому, покинь його.

6. Ти зараз не можеш мене зрозуміти через свою звичку думати так, як ти дивишся.

7. Якщо тобі не подобається те, що ти отримуєш, зміни те, що даєш.

8. Головна перешкода більшості людей – внутрішній діалог. Коли людина навчиться зупиняти його, все стає можливим. Найнеймовірніші проекти стають здійсненними.

9. Люди, як правило, не віддають собі звіту в тому, що в будь-який момент можуть викинути зі свого життя все що завгодно. В будь-який час. Миттєво.

10. Єдиний по-справжньому мудрий порадник, який у нас є, – це смерть. Щоразу, коли ти відчуваєш, що все складається погано і ти на межі краху, повернись наліво і запитай у своєї смерті, чи це так.

11. Кожен йде своїм шляхом. Якщо йдеш із задоволенням, значить, це твоя дорога. Якщо тобі погано – в будь-який момент можеш зійти з неї, як би далеко не зайшов. І це буде правильно.

12. Нам потрібен весь наш час і вся наша енергія, щоб перемогти ідіотизм в собі.

13. Весь фокус у тому, на що орієнтуватися… Кожен з нас сам робить себе або нещасним, або сильним. Обсяг роботи, необхідної і в першому, і в другому випадку, – один і той же!

14. Щоб стати людиною знання, потрібно бути воїном, а не ниючим дитям. Боротися, не здаючись, не скаржачись, не відступаючи, боротися до тих пір, поки не побачиш. І все це лише для того, щоб зрозуміти, що в світі немає нічого, що мало б значення.

15. Те, що ти робиш в даний момент, цілком може виявитися твоїм останнім вчинком на землі. У світі немає сили, яка могла б гарантувати тобі, що ти проживеш ще хоча б хвилину.• новини партнерів