5 доказів того, що наші предки вели здоровіший спосіб життя, ніж ми

2100

Вчені-дослідники з Сан-Дієго вирішили провести ряд доволі цікавих спостережень та досліджень психологічних змін людей протягом століть. Внаслідок пошукових робіт та аналізу сучасного рівня життя суспільства з’ясувалось, що наші пращури були значно здоровішими та спокійнішими від нас. Ось 5 ключових доказів того, що наші з вами предки все ж таки вели більш здоровий спосіб життя:

1. Люди минулих часів були значно щасливішими

Як показали дослідження, в сучасному світі значно менший відсоток людей, які справді можуть назвати себе щасливими. Це пов’язано з ритмом життя, збитим розпорядком дня, постійним стресом та розвитком технологій. В першу чергу, це все має величезний вплив на жителів великих міст, які знаходяться в нескінченному русі, постійно кудись поспішають, не помічаючи щасливих дрібничок довкола себе.

Населення ще кілька десятиліть тому було на 38% щасливішим, аніж тепер, що пов’язано з надто стрімким розвитком популярності соціальних мереж, різноманітних технологій та гаджетів. Окрім того, що вони значною мірою засмічують свідомість людей та віднімають більшість вільного часу, ще й розвивають відчуття самотності, депресивні стани та постійну прокрастинацію. Внаслідок чого, постійні спізнення, проблеми з продуктивністю роботи та розсіяною увагою.

Також варто зазначити, що сучасне суспільство настільки ускладнює собі життя та дозволяє незначним речам псувати настрій та впливати на емоційні стани, що втрачає елементарні поняття спокою, рівноваги всередині та ззовні та банального людського щастя.

2. Сон був значно більш тривалий та спокійний

Режим дня та тривалість і якість сну – важлива деталь та складова успішного та щасливого життя, про яку переважна більшість людей чомусь постійно забуває. Відкладання справ, засиджування в соціальних мережах до ранку та виконання роботи чи підготовка до навчання посеред ночі стали нормальним явищем в сучасному світі. Проте, це зовсім не є корисним для нашого організму та загалом життя!

Попередні покоління вміли більш раціонально використовувати час протягом дня, не відволікаючись на непотрібні та некорисні заняття, залишаючи потрібну кількість часу для сну та відновлення фізичного та ментального здоров’я.

Безумовно, всім відомо, як екрани різноманітних гаджетів впливають на нашу нервову систему та очі, в особливості в період перед сном. Синій колір випромінювання від екранів є серйозним подразником, який не дає змоги спокійно заснути та вводить в оману частину нашого мозку, якій продовжує здаватись, що надворі день і не потрібно спати в цей час.

Також дослідники кажуть про те, що кількість світла, різноманітних індикаторів та підсвіток вночі також напряму впливає на якість вашого сну. Тому, якщо ви не вимкнули телевізор чи екран ПК, можете забути про спокійний та легкий сон.

3. Харчування було кориснішим

Правильне харчування – запорука здорового організму, постійного приливу енергії та фізичних сил для нових звершень та цікавих справ. Чому ж раніше саме харчування було більш якісним? Не було практично жодних хімічних домішок в продуктах, які використовують для більш тривалого підтримання товарного вигляду, обробки задля швидшого росту тварин чи рослин та інших шкідливих факторів.

Також не можна оминути той факт, що зараз на кожному кроці можна зустріти шкідливі солодощі, снеки та інші товари з гарною маркетинговою програмою, які купляють з полиць миттєво. Значно псує здоров’я і зловживання продуктами напівфабрикатами та фаст-фудом, що не лише шкодить внутрішнім системам організму, але й не приносить практично ніякої користі у вигляді вітамінів, мінералів та корисних речовин.

Варто також відзначити той факт, що в давні часи люди не дозволяли собі харчуватись на ходу лише тими продуктами, що попадуться під руку та збивати режим дня. На сьогодні, навпаки, значно пришвидшений ритм життя не дає змоги харчуватись правильно та нормовано протягом дня.

4. Фізичне навантаження – необхідна складова для здорової людини

Нашим предкам просто не вдавалось уникнути фізичного навантаження кожного дня. Адже в минулі часи мало хто міг дозволити собі регулярне пересування машиною, та й з громадським транспортом до певного часу були серйозні проблеми. Багатьом людям приходилось долати значні відстані кожного дня просто задля того, щоб потрапити на роботу або навчання, що було хоч і доволі важко, але дуже корисно для організму в цілому.

Окрім того, значно більше людей були зайняті роботою, що вимагала фізичної сили та постійного руху. Це пов’язано, перш за все, з тим, що не були настільки сильно розвинуті технології та більшість процесів приходилось виконувати вручну. Тепер, коли більше як 50% роботи автоматизована та вдосконалена, люди почали дуже сильно лінуватись та вести малорухливий спосіб життя.

Згідно багатьом соціальних опитуваннях та статистичних даним, велика кількість сучасних людей незадоволена своїм фізичним станом та здоров’ям, але не має бажання чи навіть часу для виправлення ситуації. Цілком ймовірно, що більшість стикалась з думками, коли ми лінувались зайнятись спортом та позбутись шкідливих звичок у зв’язку з повною або частковою відсутністю сили волі.

5. Стан екології

Ні для кого не секрет, що сучасний стан екології залишає бажати кращого та дуже сильно впливає на здоров’я людей. Проблеми на виробництві, безліч відходів в повітря, воду та землю зі шкідливими та токсичними речовинами, вихлопні гази від надмірної кількості транспорту і численні аварії, що приводили до екологічних катастроф на певній території – усе це не може не здійснювати негативний вплив на стан нашого здоров’я.

Дослідження доводить, що стан екології минулих десятиліть був значно кращим, що можна підтвердити за допомогою безлічі фактів та історичних довідок. Люди більше цінували природу, чисте повітря, воду та навколишнє середовище.

автор Вікторія Демидюк спеціально для vsviti.com.ua• новини партнерів