Для тих, кому вже не терпиться побачити зелену траву і квіти, зробили добірку розкішних садів і парків, які неодмінно варто побачити хоча б на фотографії.
Сади Бутчарт, Канада
Сади Бутчарт – група садів, розташованих в самому серці Канади. На початку XX століття представники сімейства промисловців Бутчарт на місці виробленого кар’єру розбили «Затонулий» сад. Для його облаштування був запрошений майстер ландшафтного мистецтва японець Ісабуро Кішідо. Сад вийшов настільки вишуканим і прекрасним, що помилуватися його красою приїжджали люди з усіх кінців країни.
В середині 2009 року, в день свого сторіччя, сади Бутчарт офіційно були визнані національним історичним пам’ятником.
Королівський парк тюльпанів Кекенхоф, Голландія
Кекенхоф, або «Сад Європи», – це казкове парково-квіткове королівство, яке розкинулося на площі в 32 га в околицях містечка Ліссе, між Амстердамом і Гаагою. Незважаючи на те, що Кекенхоф відкритий для відвідування всього два місяці в році, приблизно з 20 березня по 20 травня, щорічно його відвідує більше мільйона чоловік.
Щорічно садівники Кекенхоф висаджують понад 7 мільйонів цибулин фрезій, гіацинтів, лілій, орхідей, нарцисів і, звичайно, ціле море тюльпанів!
Тропічний сад Нонг Нуч, Таїланд
Нонг Нуч – це 240 гектарів ботанічних садів і місцевих визначних пам’яток, розташованих на 163-му кілометрі Сукхумвіт-роуд в провінції Чонбурі. У парку є своєї Стоунхендж і розбиті сади орхідей, дерев бонсай і папоротей.
Королівські ботанічні сади в К’ю, Лондон
Сади Кью виникли в 1670 році в парку Кью, створеному лордом Генрі Кейпелом на місці аптекарського городу. Щорічно їх відвідує понад 2 мільйонів туристів, але сади призначені не тільки для них. Сади Кью є провідним центром ботанічних досліджень і підготовки професійних садівників. Тут проводять наукові дослідження, а рослини також використовують в якості джерела для інших найкрасивіших парків Англії.
Найбільш відомими пам’ятками в Королівському ботанічному саду є Палац Кью, Мінка, Велика пагода, Альпійський будиночок Девіса, Японські ворота, Мультимедійна галерея Різотрон, Котедж королеви Шарлотти, Галерея Маріанни Норт, Галерея Ширлі Шервуд, міст «Алея над верхівками дерев» і Будинок латаття.
Найсучасніша Оранжерея Принцеси Уельської по праву пишається амазонським гігантським лататтям і аморфофалюсом велетенським (рослиною, що має найбільшу квітку з усіх існуючих).
Тропічний пальмовий парк, штат Флорида, США
У парку росте унікальна колекція рідкісних тропічних рослин, в тому числі пальми, квітучі дерева і виноградники.
Ботанічний сад в пустелі, штат Арізона, США
У цьому саду зібрано найбільшу колекцію кактусів в світі. Тут проводяться дослідження пустельних рослин, а також є спеціальні освітні програми для школярів і студентів, присвячені вивченню пустелі.
Сад Юй Юань, Шанхай
Перший власник саду Юй-Юань в Шанхаї – Пань Юньдуан вирішив побудувати сад, що нагадував імператорський сад в Пекіні, щоб порадувати батьків на старості років. З 16 століття парк кілька разів піддавався перебудові.
Весь парк був збудований за всіма правилами фен-шуй. Сад ділиться на 6 частин, які з’єднані вигадливими переходами, візуально ізольованими один від одного. Назва Юй Юань означає «Сад Радості», або «Сад неквапливого відпочинку».
Сад космічних роздумів, Шотландія
Це дивовижне місце з’явилося в Шотландії в містечку Дамфріс в 1989 р Замість екзотичних квітів і великої кількості кущів – там алюмінієві квітники, замість фонтанів – чорні діри, а ландшафт заворожує незвичайними формами.
Автори ідеї такого саду – архітектор Чарльз Дженкс і його дружина – ландшафтний дизайнер Меггі Кесвік-Дженкс. Вони вирішили відтворити в парку Всесвіт в мініатюрі, показати не тільки красу Всесвіту, його мікро-і макросвіт, але і його закони, парадокси, його народження і еволюцію через садові форми, ландшафти, скульптури.
Сад-студія Мажорель, Марокко
Сад був створений французьким художником Жаком Мажорелем, який на початку XX століття приїхав в Марокко в пошуках екзотики, закохався в країну, купив собі ділянку землі на околиці Марракеша і залишився тут жити. Він вирішив закласти символічний сад, для якого запросив кращих ландшафтних дизайнерів і зібрав у своєму саду рослини з різних країн світу.
На території тихого і тінистого саду ростуть дерева і екзотичні рослини, завезені з різних куточків світу: розкішні бугенвілі, запашні квіти жасмину, лотоси, алое, бамбук, юки, кокосові пальми, бананові дерева, а також різноманітні кактуси, деякі з яких мають висоту не менше трьох метрів.
Версальські сади, Франція
Знамениті Версальські сади були розбиті при Людовику XIII і були доведені до досконалості знаменитим придворним ландшафтним архітектором Андре Ленотром за Людовіка XIV. Крім ретельно підстрижених газонів і галявин, скульптур і партерів квітів, по всій території садів розташовані розкішні фонтани.
Версальський парк – це «сад розуму» з математично вивіреними пропорціями і чітко спланованими алеями. «Король-Сонце» не бажав бачити зів’ялі квіти, тому два мільйони рослин свіжих квітів завжди були готові на зміну зів’ялим і сад пишно сяяв цілий рік.