Українська мова виникла набагато раніше, ніж вважає офіційна наука

3924
Підпишись на нашу сторінку у ФБ

Історик зафіксував українські слова ще 448 р. н.е.

Згідно з висновками багатьох мовознавців, українська мова виникла набагато раніше, ніж вважає офіційна наука.
На думку цих дослідників, українська мова є найдавнішою з живих слов’янських мов, а російська мова новіша й походить від української церковної мови (церковнослов’янської).

448 р. н.е. візантійський історик Пріск Панікійський, перебуваючи у таборі гунського володаря Аттіли (на території сучасної України), записав слова “мед” і “страва”.

Читайте 10 цікавих фактів про мову в інфографіці

“І ЧУЖОМУ НАУЧАЙТЕСЬ, Й СВОГО НЕ ЦУРАЙТЕСЬ…”, АБО ЗНОВУ ПРО МОВУ

Українська мова належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної родини. Це єдина на сьогоднішній день державна мова в Україні. Також є однією з офіційних мов Придністров’я та частини Сербії. В 1918—1920 рр. вона була офіційною мовою Кубанської Народної Республіки.

Українською розмовляють в Україні й у тих країнах, де є чимала українська діаспора (наприклад, у США, Канаді, Аргентині, Бразилії, Росії).

В різні часи мовознавці висували різні гіпотези з приводу виникнення української мови. В наш час є дві гіпотези, визнані в наукових колах:

 • концепція словіста, доктора філософії, академіка Ю. Шевельова — українська мова безпосередньо виділилася з праслов’янської мови.
 • концепція російського мовознавця О. Шахматова — українська мова виникла зі спільноруської прамови, від якої походять й інші “руські мови” (північно-великоруська, південно-великоруська та білоруська).

Однак, ця версія, на думку багатьох лінгвістів, є недовершеною, оскільки українська мова суттєво відрізняється від інших “руських” мов різними фонетичними явищами та лексикою. З точки зору лексики, найближчими до української є білоруська (84%), польська (70%) та сербська (68%) мови. Російська — на четвертому місці (62%). А якщо порівнювати фонетику й граматику, то українська має від 22 до 29 спільних рис із білоруською, чеською, словацькою й польською мовами, а з російською — тільки 11.

Згідно з деякими мовознавцями, українська мова виникла набагато раніше, ніж вважає офіційна наука. На думку цих дослідників, українська мова є найдавнішою з живих слов’янських мов, а російська мова новіша й походить від української церковної мови (церковнослов’янської).

Українська була дуже тісно пов’язана зі старослов’янською — спільною мовою предків сучасних слов’ян, так само як санскрит, є мовою, найближчою до спільної мови перших індоєвропейців (арійців). До речі, в українській мові є багато слів, які майже ідентичні словам у санскриті: “повітря”, “кохати”, “кінь”, “дерево”, “вогонь”.

Учений В.Кобилюх у своїх роботах доводить, що українська мова сформувалася в Х-IV тисячоліттях до нашої ери. Тому походження найважливіших українських слів слід шукати саме в санскриті, а не в російській, німецькій, турецькій, грецькій та інших мовах, які виникли значно пізніше. Самим свідченням того, що праукраїнська мова поширилася по всій земній кулі, є давні топоніми й гідроніми, які збереглися до наших днів.

Але залишимо суперечки про походження нашої мови історикам і мовознавцям. Натомість хочу навести 10 цікавих фактів про українську мову:

 1. 448 р. н.е. візантійський історик Пріск Панікійський, перебуваючи у таборі гунського володаря Аттіли (на території сучасної України), записав слова “мед” і “страва”.
 2. Українська абетка є одним з варіантів кирилицівона налічує 33 літери.
 3. Українська мова — одна з найпоширеніших мов у світі, і за кількістю носіїв посідає, за різними даними, 26 або 32 місце в світі.
 4. Українська мова дуже багата на синоніми. Наприклад, слово “горизонт” має 12 синонімів. Але абсолютний рекордсмен – слово “бити”. Згідно з “Коротким словником синонімів української мови”, їх аж 45.
 5. Українська мова багата на зменшувальні форми. Зменшувально-пестливу форму має, як не дивно, навіть слово “вороги” – “вороженьки”.
 6. З ХVІІІ до ХІХ ст. в українській мові використовувалося близько п’ятдесяти різних систем орфографії. За кількістю систем письма українська мова перевершує навіть монгольську, яка зазнала дуже багато змін у правописі.
 7. Найбільш уживаною літерою в українській абетці є літера “п”; на цю літеру також починається найбільша кількість слів. Літера “ф” – найменш уживана літера українського алфавіту. Слова, які починаються з цієї літери, в переважній більшості випадків прийшли в українську мову з інших мов.
 8. Іменник у нашій мові має 7 відмінків (один з них – кличний). Це відрізняє українську від інших східнослов’янських мов.

Хотілося б додати, що мова — це не просто засіб спілкування, а й культурне обличчя нації. Тож цілком логічним, на мою думку, є той факт, що народ, який недбало ставиться до рідної мови, культури, не має і своєї незалежної, розвиненої та стабільної держави.

Нехай рядки Шевченка “…І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь…” занадто “хрестоматійні”, та все ж у міркуваннях про українську мову на думку завжди спадають саме вони. Якби українці послуговувались цими словами як життєвим девізом і не цуралися своєї мови, певно, багато що в Україні змінилося б на краще.

Автор Дарина Дар

Поділись

5 КОМЕНТАРІ

 1. Українська абетка походить від велесовиці!
  Зразки велесовиці значно старші за усі алфавіти у Європі. До того ж велесовиця – сакральна абетка!
  Латина та старогрецька значно молодші і не мають повноти сакральності.
  Знайдені велесовичні тексти на металі вказують на вік їх написання – від 4-3 тис. до н. е. – до 1 тис. до н. е.
  А от кирилиця – взагалі заплутаний візантійський компілятивний витвір 9 ст. н. е., що мав ходіння в провізантійському середовищі, а далі Московії, який відійшов з ужитку в 18 столітті.
  Нині це мертва абетка!!!

  Читайте статтю:
  “УКРАЇНСЬКА АБЕТКА – БЕЗЦІННА САКРАЛЬНА СПАДЩИНА ТИСЯЧОЛІТЬ” –
  https://rodovid.rv.ua/ukrayinska-abetka-beztsinna-sakralna-spadshhina-tisyacholit/

 2. Чи здатна латиниця відтворювати звучання мов європейських народів, особливо слов’ян, та чи усі європейські народи прийняли однотипну латиницю?
  Чи насправді ми користуємося кирилицею і через неї нам загрожує вплив Москви?
  Що втратить Україна відмовившись від прабатьківського письма, рахманської велесовиці, тисячолітньої попередниці української мови?
  Відповіді на ці запитання у статті “Війна з українською абеткою, або що вбиває латиниця?” –
  http://vremya.eu/stati/obrazovanie-i-nauka/v-ina-z-ukra-nskoyu-abetkoyu-abo-scho-vb.html

 3. 9. Факт : українська мова , єдина із слов’янських мов, має майже сто процентну тотожність фонетичної системи з латинню, а через неї з теперішньою італійською, як найбільш вдалою наступниницею попередньої. По – перше це доводить давність мови, по – друге головне значення серед слов’янських мов. Вона так само дотримується повноголосся в словах, звуки не редукуються, вимовляються чітко і просто, як у алфавіті, подвійна позиція вимови не практикується . Так само є морфологічні, граматичні та давні лексичні збіги.

 4. На мою думку, це правильне твердження, яке на жаль, мало досліджене. Мені доводилося читати книги на дану тематику….просто вражаючі. Книга Степана Наливайченка “Індоарійські таємниці України” якраз про нашу мову і дослідження про її походження.

  • Цілком з вами згодна. Дякую за підсказку , обов”язково прочитаю книгу Наливайченка..

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ


• не пропусти• магазин

• новини партнерів