У Помпеях археологи знайшли фреску із зображенням древньої піци

344

Археологи в давньоримському місті Помпеї знайшли старовинну фреску. На якій зображено те, що могло бути попередником італійської піци.

На фресці зображено плаский круглий хлібний коржик, а поруч частування – гранат і фініки. Частування приправлене спеціями, які позначені крапками жовтого та помаранчевого кольорів. Про це повідомляє археологічний парк “Помпеї”.

Фреску знайшли в холі будинку поруч із пекарнею під час недавніх розкопок. Будівлю частково розкопали в XIX столітті, розкопки відновили в січні цього року – майже через 2 000 років після виверження Везувію. Цей коржик може бути далеким предком сучасної піци, однак йому бракує класичних інгредієнтів, щоби технічно вважатися піцою.

Помпеї ніколи не перестають дивувати. Це скриня, яка завжди відкриває нові скарби“, – сказав міністр культури Італії Дженнаро Санджуліано.

Зазначається, що в основі натюрморту – грецький ритуал гостинності, тому таця представляла подарунки, які пропонували гостям як частину традиції, що сягає елліністичного періоду. Такі зображення були широко поширені в будинках стародавнього міста Помпеї та сусіднього Геркулануму, які були знищені під час виверження вулкана Везувій у 79 році нашої ери.