Межі українських земель на унікальних картах початку ХХ ст.

19
386 324

Тим, хто й досі сумнівається, «есть ли такая страна Украина», і де проходять її етнічні кордони, хочу навести підбірку карт початку ХХ ст. А також карту мовного розселення кінця ХІХ ст, які красномовно засвідчують, де проходять кордони Великої України.

100 років тому Україна була економічним гігантом! Унікальна інфографіка 1918 р.

Клікніть по фото, щоб збільшити:
ua olg infigraphic

У 1918 році Українська Народна Республіка проголосила, що відділяється від Росії і стає самостійною державою. Щоб розповісти світові про нову країну, в Бухаресті опублікували барвистий плакат-інфографіку, який англійською та французькою мовами розповідає про українську історію, мову та економіці.

Плакат красиво ілюстрований картою розселення українців, національною символікою і портретами гетьманів Богдана Хмельницького та Івана Мазепи.

Автор інфографіки коротко розповідає іноземним читачам історію України – від часів Русі до проголошення незалежності в 1918 році. Окремо зупиняється на тому, що ні Росія, ні Польща не бажають, щоб Україна була незалежною, і намагаються довести в європейській пресі, що українського народу й української мови не існує, що Україна – це дика країна.

Судячи з поведінки сучасних російських ЗМІ, за 100 років у Росії нічого не змінилося.

Ось найцікавіші тези з економічного і географічного огляду УНР:

Площа – 850 тис. 100 км2. Це більше, ніж Великобританія (очевидно, мова йде тільки про острів Великобританія), Румунія, Греція, Болгарія, Португалія, Швеція, Данія, Нідерланди, Бельгія та Албанія разом узяті. А також більше Франції та Італії. Сучасна територія України – 603,5 тис. км2.

Населення – 50,2 мільйона чоловік (сучасне – 43 млн, 45 млн – з урахуванням тимчасово окупованих Криму і Севастополя). Зате щільність населення досить низька – 45 чоловік на км2. Для порівняння: Франція – 73 людини, Бельгія – 255.

Вже на початку століття Україна була сільськогосподарським і промисловим гігантом!
Україна, будучи частиною Російської Імперії, виробляла і вирощувала:
– 67% російських зернових (а пшениці – більше всіх у світі),
– 64% російського тютюну,
– 98% антрациту,
– 68% солі,
– 99% коксу,
– 88% цукру (Україна виробляла більше всіх цукру в світі),
– 74% сталі,
– 71% вугілля
– 4,5% всієї нафти в світі.

Якби в 1914 році Україна була б самостійною державою, прибутки її бюджету становили б 181 млн 244 тис. рублів.

Автор навіть додав дані про статуру і кольорі волосся українців, росіян і поляків – мабуть порахував, що іноземцям потрібно про це знати!

“Оглядова карта українських земель”, Відень, бл. 1900.

0e25fe4

1919 рік Мапа представлена делегацією УНР на Паризькій мирній конференції

carte_de_ukraine_1919

1928 рік Мапа видана в складі “Російського історичного атласу” в Москві. Атлас отримав першу премію Цекубу та ЦБ СНР

jazuki

Етнографічна карта України

9968619_e273273f

Карта етнічного розселення українців на початку ХХ ст.

(За матеріалами Петербурсзької академії наук, 1914 р. червоним позначені сучасні кордони України)
10293360_a6627f3a

Мовний склад населення України в складі різних імперій за переписом 1897 і 1910 р.р.

для збільшення клікніть по фото
perepys_1897

Також читайте В Україні жнива: 25 причин, чому український хліб – найсмачніший (фото)

Бонус

Typus Generalis Ukrainae sive Palatinatum Podoliae, Kioviensis et Braczlaviensis…
«Генеральна карта України або Подільського, Київського та Брацлавського воєводств, наново накреслена» (перевидання 1680р) по суті така, якою її зробив і вперше видав Боплан на тридцять років раніше.

Цікаво факт, що у на карті на місці теперішньої РФ, красується напис Московія. А Русь була на території сучасної Галичини.
для збільшення клікніть по фото
kyivstar_vkraina_1681

І ще одна цікава карта 1666 року, надрукована у Парижі

1666 Pierre Duval: "LES ROYAUMES DU NORT ou Sont principalement LES ETATS DE LA COURONNE de POLOGNE," Paris, 15.7 x 21.9 inches
1666 Pierre Duval: “LES ROYAUMES DU NORT ou Sont principalement LES ETATS DE LA COURONNE de POLOGNE,” Paris, 15.7 x 21.9 inches

 • Василий С.
 • Wiktor Nowikow

  Вже на початку століття Україна була сільськогосподарським і промисловим гігантом!

  Україна, будучи частиною Російської Імперії, виробляла і вирощувала:

  – 67% російських зернових (а пшениці – більше всіх у світі),

  – 64% російського тютюну,

  – 98% антрациту,

  – 68% солі,

  – 99% коксу,

  – 88% цукру (Україна виробляла більше всіх цукру в світі),

  – 74% сталі,

  – 71% вугілля

  – 4,5% всієї нафти в світі.

  Ще один привід їм біситися

 • Саша

  Что за высер?
  Типа если украинцы переселялись на кубань то это часть украины?
  Это как если регионый населены русскими то это часть россии?

  • Wiktor Nowikow

   Так а кацапы разве не так считают? Иначе как возникла проблема Крыма?

 • Серж

  хлопці, прошу не тлуміньться між собою…. Скажу відверто від побачених карт… це справді дивовижно, яка Україна Богом дана нам земля. Просто нам не пощастило із сусідом, але не варта розкисати, цей сусід сам себе поглине, бо уся імперія розвалюється. моя велика повага і подяка тим московітам, котрі вивчають справжню історію і українську мову, тим самим докладають свій значний вклад у велику українську (руську) сім’ю і її державу Русь-Україна.

  • Wiktor Nowikow

   Знаю особисто росіян, які вивчають українську мову. Є такі, що не вивчають, але поважають мою країну. З такими хочеться говорити як українською, так і російською. З шовіністами – вибачте! Максимум – speak English або sprechen Deutsch буде гарною альтернативою.

 • Sviatoslav

  Historia Ukrainy zaczęła się od dinozaurów.Największy lądowo-morski (ukrainus rex) dał np.początek barwom i herbowi Ukrainy. Ponieważ połowę swojego ciała trzymał w wodzie, górna częśćzsiniała od ciągłego działania zmiany temperatur(noc-dzień-noc-dzień), a dolna zżółkła od siedzenia w wodzie. Gatunek ten charakteryzował się tym, że nie miał w górnej szczęce zębów. Z dolnej zaś wystawały 3 (sł. trzy). Wot i cały początek historii, która ma nie 1000 lat, a ok. 10 milionów. Znam ją i jak trzeba będzie, to przedstawię w całości. P.S. Nie wspominam o Semenie Kainie i Bohdanie Ablu oraz Stepanie Noe, bo to jest sprawa późniejsza.

  • Орест Іванків

   Тролю! В Польщі не хрестять Святославами!

 • Сергій

  Українців не просто знищували, а тупо стирали. Ви подивіться на українську диаспору. З цим жахом історії ознайомився в практиці. Звернулась жінка за допомогою (жінка з Канади). Вона одна вціліла з своєї родини. Захотіла батькивщину повернути (будинок та 20 га землі). Я почав ритися в архівах в різних, все вирішував через знайомих. Батькивщина її це Луганщина. Вона сказала, що її батька з слів його брата розстріляли в 1925 році (розстрільна довідка в неї була), а по архівах я знайшов, що помер він в 1948 році в лагері на Колимі. ЇЇ будинок це зараз сільрада ))). Відсудили частину будинку та 1 га землі – все. Українців вбивали починаючи з 1920 і по 1950 роки, а про царицю Катерину я взагалі мовчу – такаж була шлендра, як і всі кацапоїди.

  • Бранка

   Тоді вбивали не тільки українців, але й росіян. Моя бабуся з її батьками втікали до України з Курської області до Луганської (тому там так багато російськомовних, туди багато росіян втікали), потім до Запорізької області. Втікали, бо були білі і рятувалися від червоноармійців.

   • Wiktor Nowikow

    А хто проти тих росіян? Я особисто проти тієї комуністичної влади та проти теперішніх шовіністів. Особисто я маю приятелів з Росії, які нічого не мають проти нас. У них своя культура і мова, у нас своя. До речі я знаю декілька росіян, приятелів, які вивчали українську мову, їм це подобається.

   • Ergal

    Мои предки после раскулачивания и расстрела моего прадеда в Царицино ушли всей семьей на Донеччину. Как прабабушка рассказывала, там можно было начать жизнь заново

 • Влад

  Ніхто не здолає УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД !!!!!!!!Слава УКРАЇНІ !!!!!

 • Андр

  Жесть… Скільки треба було знищити українців Слобожанщини, щоб кількість україномовних зменшилась з 80% до 10%

  • shnick

   ми часто самі цим займаємось, коли переходимо у спілкуванні на мову окупанта

   • Игорь

    Это уже следствие. Я, к примеру, из русскоязычной семьи, учился в русской же школе (правда, в отличие от многих славян, от изучения украинского языка не “освобдился”) Но говорил бы на украинском языке свободно, если бы он не был “выведен из обращения” в моем родном Харькове. По крайней мере, читаю свободно, передачи украинского ТВ смотрю. Мне повезло – у меня был хороший учитель… Да вот практики не было

    • Wiktor Nowikow

     Бачте, був “выведен из обращения”. Це вже ненормально.

  • Алак

   А с чего ты взял, что на Слобожанщине сейчас 10% украиногворящих? Реально – гораздо больше )))