Україна незбагненна. 10 найбільш загадкових природних явищ і рукотворних об’єктів

9290

Десять найбільш загадкових явищ і природних об’єктів в Україні, яким сучасна наука не може дати пояснення.

Print

Богуславські граніти

(Київська обл.)
25

На мальовничих схилах річки Рось завмерли унікальні рожеві гранітні глиби вистою 10-12 метрів. Археологи запевняють, що їм  більше 2 млрд років. Аномальність цього природного явища в тому, що місцевість навколо Богуслава славиться залежами сірого, але, аж ніяк, не рожевого граніту. Науковці припускають, що на поверхні ці рожеві велетні опинились після проходження по території Україні древнього льодовика.

Втім, заяви археологів ніяк не применшують цінності і таємничості цього чуда природи. Навіть в наші дні сотні людей приїздять сюди, щоб підлікуватись і відновити сили.  Тим паче, що після відвідання унікального гранітного масиву більшість відчуває прилив енергії і покращення настрою. Містики впевнені: тут знаходиться так зване місце сили.

Бушанський скельний храм

(Вінницька обл.)
02

26

Біля самого входу до древнього скельного храму, котрий знаходиться на території заповідника Буша, вирізьблений загадковий малюнок. На безлистному дереві сидить півень, під деревом зображений стоячий на колінах з молитовно складеними руками чоловік., позаду якого завмер олень. У верхній частині малюнку розміщена прямокутна рамка.

Вже більш ніж 190 років історики ламають голову над цим дохристиянським ребусом, намагаючись розгадати сюжет цього барельєфу. Згідно однієї з версій, зображення символізує скорботу за померлими одноплемінниками, а в рамці ніби-то був надпис: “Азм єсмь Миробог жрець Ольгов”. Та все ж остаточного ключа до розгадки поки немає. Та й подібних сюжетів немає в жодному язичницькому скельному святилищі.

Також історики не можуть встановити й точну дату створення цього барельєфу. Датують його хто XVI віком, а хто і ІІ століттям.

Кам’яна могила

(Запорізька обл.)
27

29

30

Ці розташовані навколо селища Мирне скельні нагромадження досягають в висоту 12 м, займають площу в 3 га і складаються майже з 3000 каменей. На багатьох з них вирізьблені унікальні наскельні зображення – петрогліфи.

До цього часу науковці не можуть знайти ключ до їх розгадки і розшифрувати надписи. Згідно однієї з версій, в цих петрогліфах є сліди протошумерської писемності. Згідно другої, надписи Кам’яної могили мають прямі паралелі з древніми надписами Британських островів і Германськими рунами. Суперечки між науковцями продовжуються й відносно точної дати створення цих “скрижалей”.

Містики ж вважають Кам’яну могилу місцем сили і стверджують, що глиби несуть в собі сильний заряд енергії і мають лікувальні властивості.

Кам’яне село

(Житомирська обл.)
04

Це унікальне скупчення великих валунів займає цілих  15 га Замисловецького лісництва. Химерно розкидані посеред лісу глиби дійсно обрисами схожі на сільські хати. На тамтешніх вулицях є й своя “школа” з “церквою”. А на одному з валунів навіть є заглиблення, що нагадує відбиток ноги, яке в народі називають “слідом Бога”.

Науковці поки не змогли точно встановити походження цього каміння. Згідно однієї гіпотези – ці валуни сюди принесли льодовики, а згідно другої – ці глиби являються останками підніжжя древніх повністю зниклих гір.

Мавринський майдан

(Дніпропетровська обл.)
05

Схожий з висоти польоту на гігантського павука чи краба комплекс земляних валів більше за інших обріс легендами та гіпотезами. Археологи з істориками до сьогоднішнього дня не дійшли до спільної думки про походження і призначення цього загадкового утворення. Одні впевнені, що це вартова вежа і оборонне спорудження часів Запорізької Січі. Інші бачатьу ньому язичницьке капище. Найрадикальніші заявляють про український аналог легендарного Стоунхенджа і вважають Мавринський майдан древньою обсерваторією.

Уфологи пішли ще далі, стверджуючи, що це посадочна база НЛО, і порівнюють вражаючі вали зі знаменитими колами в пустелі Наска.

Розташований загадковий земляний комплекс на східній окраїні села Межиріч. Назва останнього дає привід містикам розмірковувати про зв’язок українського села з колискою цивілізації – древнім Межиріччям.

Оконські джерела

(Волинська обл.)
06

Не дивуйтесь, коли на водяній гладі озера, що розкинулось в селі Оконськ, побачите два куполоподібних фонтана – це б’ють наймогутніші джерела кастових вод. І хоча озеро неглибоке – всього 3 м, точну глибину жерла самих джерел поки встановити не вдалось. Ключі настільки сильні, що щосекунди виштовхують з глибини озера 200 л води.

Крім того, водойма відома ще й температурною аномалією. Незалежно від пори року, температура води в озері незмінна і складає 8°C. Завдяки цій унікальній властивості навіть найсильніші морози не здатні скувати озеро льодом.

Ще одна загадкова властивість джерела – вода абсолютно не піддається штучному газуванню.

Печера Оптимістична

(Тернопільська обл.)
07

37

38

Якщо вам набридли екскурсії підземеллями Києва та Львова,  та й одеські катакомби ви знаєте не гірше, ніж свої п’ять пальців, – приїздіть на Тернопільщину. Тут, біля села Королівка, знаходиться найдовша печера Євразії з позитивною назвою Оптимістична.

Згідно легенди, таку назву відкрита майже пів сторіччя тому львівськими спелеологами печера отримала завдяки невірячим в її довжину скептикам, що жартома звали львівських першовідкривачів “оптимістами”.

На сьогоднішній день загальна довжина досліджених і нанесених на карту підземних ходів печери становить близько 240 км. Завдяки цьому факту Оптимістична занесена в Книгу рекордів Гіннеса як найдовша гіпсова печера в світі.

Спелеологи припускають, що підземні лабіринти цієї карстової печери утворились на території моря, що відступило більш ніж 20 млн років тому. Втім, свою думку вони ще можуть змінити, адже через свої гігантські розміри печера до кінця не досліджена.

Синє озеро

(Закарпатська обл.)
10

Синевир з висоти пташиного польоту

Розміщене на висоті 600 м над рівнем моря озеро має вулканічне походження. На дні цієї водойми знаходиться дві вулканічні воронки, котрі, скоріш за все, є кратерами вулкану, що давно погас. Озеро наповнює стрімке сірководневе джерело. завдяки останньому вода набула не лише різкого запаху, а й приємного синьовато-голубого відтінку.

Незважаючи на мальовничість, це озеро мертве. Концентрація сірководню в водоймі настільки висока, що в ній немає живих організмів. Ні риби, ні земноводні, ні навіть комахи не можуть мешкати у водах Синього озера. В той же час ,воду з нього застосовують для лікувальних ванн.

Водойма знаходиться в урочищі Синяк, що в 4-х км від однойменного закарпатського села. Площа озера – близько 2-х га.

Соледарське озеро

(Донецька обл.)
09

Це озеро виникло на місці старої соляної шахти в околицях міста Соледар і відоме кількома аномальними властивостями. Найголовніше – незвичайна температура водойми: чим глибше, тим вища температура води. І якщо на поверхні температура складає близько 20°C, то вже на глибині 5 м вона збільшується вдвоє, досягаючи 35-40°C. По цій причині місцеві дайвери жартома називають водойму “озером з підігрівом”.

Ймовірна глибина озера становить близько 100 м. Точну глибину встановити проблематично ще й тому, що нижче 6 м вода стає вкрай вязкою і схожою на “рідке скло”, що заважає дослідженням дня водойми. Отже, якщо ви не професіональний аквалангіст, краще утриматись від дайвінгу в водах цього загадкового озера.

Чорне озеро

(Кіровоградська обл.)
41

08

Офіційне це озеро зветься Берестувате, проте народний гідронім – Чорне – в повній мірі відображає всі його страхітливі й загадкові особливості.

По-перше, озеро знаходиться серед покритого мохом, лишайником і папоротником болота. Останнє займає близько 2-х га і є найпівденнішим сфагновим болотом на території України. Озеро і болото ймовірно сформували талі води в епоху льодовикового і наступного за ним періодів.

По-друге, глибина цього озера досі точно не встановлена. Згідно легенді, в таємничої водойми не одне дно, а декілька. Втім. цій легенді існує пояснення – торф, що накопичився протягом століть в декілька шарів, опале листя і гілки сформували в озері багатошарове дно, що суттєво ускладнює вимірювання точної глибини. Не дивно, що купатися в цій водоймі заборонено.

Знаходиться таємниче “бездонне” озеро на території ландшафтного заказника “Чорноліський”.

Джерело: focus.ua



• не пропусти