7 книжкових новинок весни, на які варто звернути увагу

536

Справжні книгомани читають не лише взимку, коли холодно проводити багато часу на вулиці. Вони уже перечитали купу класики і затамували подих в очікуванні нових цікавих видань. Саме для них українські видавництва на весну підготували декілька книжок, на які варто звернути увагу.

«Це зробила вона», Видавництво «Видавництво»

Українська книга про українських жінок. Автори ретельно підбирали історії успіху українок, аби надихнути кожного з нас. Ці жінки за своє життя не лише випромінювали ніжність та весняне тепло, але увійшли до історії України. Геніальні, працьовиті та талановиті — саме про таких українок йдеться у цьому виданні.

«RU», Кім Тхюї

RU – це не ініціали країни, про яку в подумали. Це слово, що французькою означає “струмок”, а в’єтнамською “колискова”. Такий от короткий опис прихований у назві роману. Вона неодмінно буде цікавою тим, хто хоче дізнатись про далекі екзотичні країни. А саме, в книжці йдеться про В’єтнам. Якщо ви про нього знаєте лише з сторінки історії про війну і декількох походів в ресторан національної кухні — прекрасно. Якщо ж ні, то ця книжка неодмінно відкриє вам щось нове. А ще неодмінно викличе бажання відвідати цю країну. Авторка так весело, ніжно та зворушливо склала свою розповідь, що вона — саме те що треба для весняних вихідних.

«Як бути двома», Алі Сміт

Нарешті, перекладений українською мовою чудовий роман, який вже встиг прихопити чотири престижні літературні премії. Кохання та несправедливість лягли в основу його сюжету та змусили британців назвати цей твій книгою року. Відносини між людьми, кохання та прив’язаність, що інколи межує з одержимістю — Алі Сміт влучно підібрався до цих делікатних тем. А за тим, як він їх приборкав, ви можете прослідкувати уже з березня цього року.

«Крейдяна Людина», С. Дж. Тюдор

Переклад цього роману вже виданий у 27 країнах світу і ось нарешті настала наша черга! Цю талановиту авторку порівнюють із Стівеном Кінгом, що уже нам багато про що говорить.

Моторошне минуле, котре не давало спокою усе життя, раптом виринає із глибин пам’яті та наносить новий удар. П’ятеро друзів, котрий це минуле поєднує, намагаються поставити всі крапки над “і”, але це стає значно складніше, коли стається нове вбивство, яке нагадує їм про далекі спогади з дитинства. Чия це кров і до чого тут крейда? Авторка і справді інтригує не гірше легендарного Кінга.

«Ви, певно, жартуєте, містере Фейнман! Пригоди допитливого дивака», Ральф Лейтон

Нобелівський лауреат з фізики, творець квантової електродінаміки Річард Фейнман був багатим не лише на надзвичайний розум. Але й на справжнього, вірного та люблячого друга. Такого, який радіє твоїм успіхам, як своїм власним і від щирого серця цінує ваше спілкування. Цим другом і є автор книги — Ральф Лейтон. Він довгі роки був вірним другом фізика, навіть мав з ним спільне хобі — гру на ударних. Протягом усього цього часу він записував кумедні вислови та цікаві історії з життя друга, а потім запропонував їх опублікувати, відкривши нам серйозного фізика з зовсім іншого боку.

«Прості речі. Вісім розмов з Адою Роговцевою», Тетяна Терен, Анна Липківська

Книга містить в собі діалоги із великою українською акторкою про її життя, родину, любов та творчий шлях. У розмовах із журналістом та театральним критиком, які є спів авторками видання, Ада Роговцева постає не лише як видатна акторка, але й як мудра жінка, сповнена тепла, любові і ніжності, яка, не зважаючи на свій непересічний життєвий шлях, зберегла в собі найкращі людські чесноти.

Ада Роговцева – акторка театру і кіно, котра більш ніж 35 років свого життя віддала цій справі, стала власницею багатьох престижних премій та була нагороджена званням Героя України.

«Чекай вдома, коли повернуся», Ельчін Сафарлі

Лірична проза особливого автора у жанрі епістолярії. Головний герой — батько, котрий кожного дня пише листи своїй доньці. Всі вони сповнені почуттів: смутку, ностальгії, надії та шкодування за втраченим. Це й не дивно, адже вони не бачились вже багато років.

Попри трагічність історії, вона не вжене вас у смуток. Адже вона також сповнена батьківської любові, тепла, жаги до щасливого життя та надії. А з приходом весняного тепла, нам всім ще більше хочеться вірити у дива.

автор Вікторія Демидюк спеціально для vsviti.com.ua

Поділись
• магазин

• новини партнерів