10 мальовничих куточків України для вихідних у наметі

5579

Почнемо з того, що куточків таких набагато більше, ніж десять. Але у сучасному ритмі життя так мало часу на відпочинок, що варто встигнути відвідати хоча б частинку з них. Ми зібрали цікаві місця із різних областей, аби показати, наскільки різним, близьким та навіть несподіваним може бути відпочинок у наметі. Отож, почнемо з найпопулярніших і швидко перейдемо до більш потаємних локацій.

Бакотський заповідник

Бакота, Хмельницька обл. Фото – Olh@

Мабуть, одне з найпопулярніших місць для відпочинку останніх років. Його можна зустріти у кожній добірці найгарніших місць України лише з однієї причини — це і справді одне із її найгарніших місць. Сонце відіграє на рівній поверхні води, зелені схили нагадують шматочок Ірландії, а тумани лише додають атмосфери таємничості.

Місце особливе тим, що під цими водами ховається село. Так, справжнє село Бакота, котре існувало тут до 1981 року. В ході будівництва ГЕС його затопили, а селян переселили у сусідні містечка. Поряд досі знаходиться скельний монастир, ще один атрибут містичної Бакоти.

Дивує і її клімат, схожий на Ялтинський. Тож якщо раптом залишите чарівну Бакоту на завершення активних вихідних — то у вересні буде ще не пізно закрити наметовий сезон.

Бірючий острів

Краще відпочинку в наметах, може бути лише відпочинок в наметах біля моря. У Херсонській області знаходиться Бірючий острів, коса, котра розтягнулась на 20км. Чисті пляжі, неймовірні заходи сонця — у цьому місці складається враження, що ви знаходитесь на дикому пляжі. Хоча диким місце зовсім не назвеш — там вистачає місця для оренди житла, кав’ярень, розважальних закладів. Але залишимо їх тим, хто не вміє цінувати наметову романтику.

Озеро Кагул

Воно сховалось поблизу села Нагірне, аж на кордоні з Молдовою. В його околицях майже не буває вітру, а найчастіші гості — різноманітні птахи. З травня вже можна спокійно відкривати плавальний сезон, який триває до середини вересня. Порівняно з попереднім варіантом, це місце не таке популярне і тут немає розвиненої інфраструктури. Але ж це тільки на руку тим, у кого все необхідне в рюкзаку.

Ясногородка

Живете у Києві і ледь встигаєте за скаженим ритмом столиці? Думаєте, що у вас нема часу їхати кудись на відпочинок? Тоді плануйте втечу на короткі дистанції, під Києвом також є багато цікавих місць. Одне з таких — Ясногородка, котра знаходиться всього в 50 км від шумної столиці. Водосховище, пляж, місця для риболовлі — тут є все для спокійного та неквапного відпочинку.

Хребет Полонина Красна

Полонина Красна. На задньому плані Свидовець. Фото Ігор Меліка

Варіант для тих, хто мріє про похід у Карпати, але обмежений у часі. Якщо ви маєте у запасі лише два дні вихідних і бажання усамітнитись серед прекрасних пейзажів Карпат — не обов’язково йти на Говерлу, яка влітку переповнена туристами.

Полонина красна знаходиться всього за 22км від зупинки автобуса і вам цілком вистачить двох днів для прогулянки її схилами.

Не зважаючи на її доступність, туристів тут на диво мало, так що ви цілком зможете насолодитись цією красою в тиші.

Співочі тераси

Жителям Харкова також немає виправдання, якщо вони просиджують літо вдома. Адже їх область, насправді, ховає у собі безліч цікавих пам’яток. Одна з таких знаходиться у селі Городнє, де знаходиться дивовижне архітектурне творіння, котре утворилось завдяки людському таланту і силі природи. Співочі тераси знамениті особливим акустичним ефектом, завдяки своїй формі. Звичайний шепіт посеред споруди — можна почути за 60 м від неї.

Деякі музиканти, котрі вивідали про це місце, використовували його за призначенням. Олег Скрипка, та декілька інших виконавців проводили тут свої концерти, але хотілося б, щоб українські виконавці згадували про співочі тераси частіше.

Підгорецький замок та костел Святого Йосипа в Підгірцях на Львівщині

Замок у Підгірцях – один з найбільш популярних та відвідуваних туристами українських замків. А костел Святого Йосипа ніби створений для атмосферних містичних фотокарток.

Не зважаючи на те, що туристи зазвичай приїздять сюди на машині на годинку-дві та йдуть далі — це одна з найвдаліших локацій для тематичної фотосесії. А якщо залишитись тут у наметі та познімати під час світанку чи заходу сонця — вам будуть заздрити навіть ті, хто бував в цих місцях вже не раз.

Придністровський Хоббітон

Придністровський Хоббітон. Автор фото: Natalia Volos IGotoWorld Photo Group

Рай для тих, хто мріяв потрапити у всесвіт Володаря Перснів або хоча б побачити на власні очі будинок Хоббітів, але в Нову Зеландію відправитись змоги не має. Середньовічне містечко у Миколаївському районі Львівської області зачаровує своєю середньовічною історією. Історичні дослідження вказують, що там були поселення білих хорватів та навіть неандертальців! Інтригує, правда?

Червоні камені або водоспад Літо

Справжня назва — Токівський водоспад. Це місце називають по-різному, але істина залишається тією ж — його неодмінно потрібно відвідати. Водоспад знаходиться За 100 км від Дніпра і за 55 км від Нікополя, звідки ходять маршрутки. У його каскадних схилах можна скупатись, а потім бігти грітись до вогнища біля намету.

Черепашинці

Маловідоме місце, що знаходиться за 43 км від Вінниці. У Черепашинцях серед лісу сховався  затоплений каоліновий кар’єр із блакитною водою, що зачаровує своєю чистотою. Місцеві жителі, які розвідали про це місце, часто до нього їздять, розбивають намети прямо над кручами, що звисають над озером і зустрічають найкращі світанки і заходи сонця. Варто і собі взяти з них приклад та теж впіймати магію сонця над кришталево чистою водою.

автор Вікторія Демидюк спеціально для vsviti.com.ua
• не пропусти• магазин

• новини партнерів