Перший аудіозапис української пісні «Щедрик» Леонтовича – найпопулярнішої різдвяної мелодії у світі. Та ще 10 незвичайних версій колядки (відео)

871

У мережу виклали перший запис різдвяної народної пісні «Щедрик» в музичній обробці композитора Миколи Леонтовича. Запис зроблено в Нью-Йорку в 1922 році у виконанні Українського національного хору під керівництвом Олександра Кошиця.

У проміжку між 1901 і 1921 роками Леонтович створив п’ять версій пісні. Тільки версія, створена в 1916 році, його влаштувала в тій мірі, що він дозволив її виконати. Вперше “Щедрик” виконав хор Київського університету 1916 року, коли композитор працював у Києві, де керував хоровими колективами, викладав у музично-драматичній школі (згодом – інституті його імені) і очолив створений державний оркестр.

Виконання твору принесло великий успіх. Ім’я Леонтовича стало відомим у музичних колах і серед широкої публіки. 5 жовтня 1921 “Щедрик” був вперше виконаний на концерті в Карнегі Холі в Нью-Йорку, а вже в 1936 році створили її американську версію – Carol of the Bells, написану американцем українського походження Пітером Вільховським. Carol of the Bells стала неймовірно популярною різдвяною піснею у всьому світі.

Крім першого запису «Щедрика», ми пропонуємо вашій увазі версію від американської групи «Pentatonix», гурту ThePianoGuys, українського гурту ВВ та ще кілька цікавих виконань

Неймовірна обробка від Микити Рубченка!• новини партнерів