Перший аудіозапис української пісні «Щедрик» Леонтовича – найпопулярнішої різдвяної мелодії у світі. Та ще 10 незвичайних версій колядки (відео)

990

У мережу виклали перший запис різдвяної народної пісні «Щедрик» в музичній обробці композитора Миколи Леонтовича. Запис зроблено в Нью-Йорку в 1922 році у виконанні Українського національного хору під керівництвом Олександра Кошиця.

У проміжку між 1901 і 1921 роками Леонтович створив п’ять версій пісні. Тільки версія, створена в 1916 році, його влаштувала в тій мірі, що він дозволив її виконати. Вперше “Щедрик” виконав хор Київського університету 1916 року, коли композитор працював у Києві, де керував хоровими колективами, викладав у музично-драматичній школі (згодом – інституті його імені) і очолив створений державний оркестр.

Виконання твору принесло великий успіх. Ім’я Леонтовича стало відомим у музичних колах і серед широкої публіки. 5 жовтня 1921 “Щедрик” був вперше виконаний на концерті в Карнегі Холі в Нью-Йорку, а вже в 1936 році створили її американську версію – Carol of the Bells, написану американцем українського походження Пітером Вільховським. Carol of the Bells стала неймовірно популярною різдвяною піснею у всьому світі.

Крім першого запису «Щедрика», ми пропонуємо вашій увазі версію від американської групи «Pentatonix», гурту ThePianoGuys, українського гурту ВВ та ще кілька цікавих виконань

Неймовірна обробка від Микити Рубченка!