Автостоп по Україні: місця, яких потрібно уникати

357

“В Україні, в принципі, хороший і безпечний стоп. Хоча трафік, звісно, у порівнянні з центральною Росією, нижчий”, – пишуть у жж-спільноті ru_autostop бувалі. Втім, є й “чорні діри”, в які автостопщика може затягнути надовго.

Тому прокладаючи свій маршрут автостопу Україною спробуйте все-таки уникнути зупинок у місцях, про які йтиметься в цій статті від tochka.net.

Умань

Через Умань пролягає більшість маршрутів автостопників, які прямують з Києва до Криму і навпаки. Ось тільки апологети автостопу Україною в один голос стверджують – в Умань краще не потикатися. По-перше, дуже багато так званих тюленів (люди, які платять за те, щоб їх підкинули), і як результат більшість водіїв відмовляється брати безкоштовно. А по-друге, машини тут зупиняються неохоче, переважно через погану славу міста. Нібито в його околицях дуже багато бандитів, які грабують водіїв.

Тому краще в Крим добиратися все-таки через Одесу – трохи довше, але на більшій частині маршруту набагато кращий трафік.

Кобеляки

Дуже часто Кобеляки потрапляють до маршруту мандрівників, які їдуть у бік Дніпропетровська зі столиці України. Але в середовищі автостопників Кобеляки вже стали загальною назвою.

Не вимовляй цього слова, – пише в жж zhjoinit. – Там трясовина для стопника, були випадки, що й на ночівлю залишалися люди.

Утім, останнім часом ситуація з стопом начебто поліпшилася. У будь-якому випадку, кілька мандрівників нормально їхали через Кобеляки в бік Дніпропетровська.

Новомосковськ

Ще одна “чорна діра” для автостопника – це місто Новомосковськ (Дніпропетровська область). Багато хто сприймає його як перевалочний пункт на шляху з Криму або в Крим, і, варто зауважити, абсолютно даремно.

Новомосковськ узагалі складне для стопника місто, великі вантажівки через місто не пускають, об’їзні складні, легко застрягти, особливо у вихідний. Якщо пропонують підвезти до Новомосковська, подумайте краще, може, варто почекати пряму, – радить досвідчений автостопник під ніком free_jane.

Об’їзна навколо Житомира

Якщо вас довезли до Житомира, краще полиште ідею застопити когось прямо на об’їзній дорозі. Траса там хороша, автомобілі мчать на великій швидкості, і зупинятися бажання навряд чи в когось виникне. Та й місць для нормального стопу тут практично немає.

Тому їдьте в сам Житомир, перетинайте його на маршрутці і виходьте на іншому кінці міста вже за виїздом з об’їзної дороги. Шанси застопити автомобіль саме там зростуть у рази.