Як прикрасити дім в українському стилі на Різдво та Новий Рік

7970

Щоби прикрасити будинок до новорічних свят — багато зусиль не треба. Купляєш набір ліхтариків, скляні іграшки та ялинку та ще кілька сніжинок — і декорації готові. Але, якщо хочеш вигадати незвичні прикраси та створити в будинку особливу атмосферу, то доведеться запастися різними матеріалами, ідеями та вільним часом. Знадобиться й наша стаття, якщо ви вирішили прикрасити будинок до Нового Року в українському етнічному стилі.

Ми підготували добірку ідей, які можуть допомогти втілити задумане в життя.

Як прикрасити ялинку

Варіант № 1: Імбирне печиво. Зі звичайного пісочного тіста виліпити святкові фігурки. Це можуть бути Миколайчики, янголи, різні звірі та казкові істоти, сніжинки та зірки. Зробіть маленькі отвори в печиві для нитки, а вже потім випікайте. Коли печиво приготується й охолоне, одягніть його на нитки, та покрийте цукровою глазур’ю. Уже далі, коли і глазур висохне — можна розмалювати її харчовим барвником. Або ж зразу прикрашати печивом ялинку.

Варіант № 2: Прикраси з паперу. Вирізати паперові святкові елементи: сніжинки, янголів, зірочки, крила. Покрити папір легким шаром чорного чаю, щоби той став схожим на старий пергамент. Просушити, та розмалювати пензлем із фарбою одного кольору.

Варіант № 3: Іграшки з дерева. Якщо не вмієте вирізати з дерева, можна просто замовити круглі пусті форми для іграшок і розфарбувати їх стійкими кольоровими фарбами. Світле дерево, на якому намальовані білі, зелені, червоні чи блакитні візерунки — виглядатиме стильно і прикрасить вашу ялинку.

Варіант № 4: Ляльки з тканини. Для цього знадобиться вата, різнокольорова тканина, ножиці та нитки, ґудзики та всілякі стрічки для прикрас. Кольори матеріалів залежать від того, яких персонажів ви збираєтеся робити.

Варіант № 5: Поставити замість ялинки сніп. Зв’язати сніп із сіна, прикрасити його різнокольоровими стрічками. Так, як це робили українці до появи святкової ялинки в домі. Такий сніп називали Дідухом. Він був символом гарного врожаю, достатку, родинного щастя. Також, дідух символізував дух наших предків.

Як прикрасити вікна

Варіант № 6: Прикрасити штори. Якщо не хочете клеїти нічого на вікнах — можна розмістити прикраси на шторах. Це можуть бути дерев’яні чи скляні іграшки, паперові прикраси чи ліхтарики.

Варіант № 7: Візерунки з паперу. Просто вирізаєте з білого паперу новорічні візерунки, покриваєте їх клеєм та прикріплюєте на вікно.

Варіант № 8: Підвісити прикраси над вікном. Це можуть бути іграшки, зроблені із соломи чи вишиті рушники. Ляльки з тканини чи вінки з засушених квітів.

Як прикрасити вхідні двері

Варіант № 9: Зробити з вінок із соломи, а не з ялинки. Прикрасити його калиною, дерев’яними іграшками чи медовим печивом, цілими волоськими горіхами.

Варіант № 10: підвісити над дверима ліхтарики чи свічки, зробити іграшку у вигляді різдвяної зірки.

Як прикрасити святковий стіл

Варіант № 11: Дерев’яний або глиняний посуд. Такий можна знайти на базарах, ярмарках чи в спеціальних магазинах. Додавати в такому посуді каші, м’ясні страви, супи, вареники.

Варіант № 12: Вишита скатертина. Якщо немає цілої вишитої скатертини, то можна застелити просту білу. А поверх неї покласти вишитий рушник чи серветки з орнаментом.

Варіант № 13: Декор. На кожну тарілку, на серветці, можна покласти розмальоване медове печиво. Між посудом, на дерев’яних дощечках, покласти гілки калини, яблука, цілі волоські горіхи.

Варіант № 14: Освітлення. Візьміть звичайні білі великі свічки та запаліть їх на святковому столі. Можна поставити їх на дерев’яних дощечках, на блюдечка чи в прозорі склянки.

Решта новорічного декору

Варіант № 15: Різдвяний павучок. Його можна зробити із соломинок, сірників або інших схожих за формою матеріалів. Краї соломинок потрібно склеювати між собою, щоби разом вони утворили прикрасу: трикутник, квадрат, ромб, павучка, зірку. Потім, ці прикраси можна підвісити над вікном, на ялинку чи над дзеркалом. Кріпляться прикраси тонкою прозорою ниткою. А якщо виберете матеріал — солому, то її також можна нанизати на нитку. Тоді іграшка краще триматиме форму.

Головна ідея декорування дому в етнічному стилі — це відмовитися від куплених іграшок, а змайструвати все самостійно, використовуючи підручні матеріали.

А, як ви прикрашаєте будинок до Нового Року?

автор Вікторія Демидюк спеціально для vsviti.com.ua