Одноразові POD-системи: що це, та кому вони підійдуть

    95

    Ранні прототипи електронних сигарет були представлені ще в 1930-х роках, проте лише півстоліття на хвилі зростання кількості досліджень про шкоду тютюнопаління на ринку з’явилися перші комерційні варіації даних пристроїв. Своїм сучасним виглядом електронні сигарети завдячують китайському фармацевту Хону Ліку, який розробив ультразвукову систему для випаровування рідини, що містить нікотин, на початку 2000-х років. З того часу конструкція девайсів для вейпінгу зазнала чимало змін.

    Сьогодні виробники пропонують покупцеві широкий вибір електронних сигарет, що відрізняються за форм-фактором, використовуваним рідинам і т. п. Одним з найпопулярніших різновидів пристроїв для вейпінгу є одноразові системи, про які ми розповімо вам у нашій статті. Одноразові pod-системи популярні серед початківців, і серед досвідчених вейперів. Як і у випадку інших електронних сигарет, принцип їх роботи досить простий: рідина, що містить нікотин, усередині пристрою розігрівається на спіралі і перетворюється на клуби ароматної пари. Залежно від своїх переваг користувач може вибрати вироби з ароматом домашньої випічки, десертів, фруктів, ягід, улюблених напоїв, жуйки, освіжаючої м’яти і т.д. Весь перелік смаків можна переглянути в магазині Vandal Vape Shop.

    POD-системи відрізняються від інших видів електронних сигарет компактністю механізму, реалізованої за рахунок розміщення в невеликому пристрої, близькому формою до звичайної сигарети, акумуляторного блоку і картриджа, який одночасно є резервуаром для рідини та випарною камерою з нагрівальними елементами. Одноразові POD-системи не вимагають обслуговування: користувачеві не потрібно турбуватися про підзарядку та заправку пристрою. До речі, герметичний форм-фактор також виключає можливість протікання. Запускаються такі пристрої від затягування, тому для їх використання не доведеться розбиратися з налаштуваннями. До того ж можна не переживати, що е-сигарета випадково включиться в кишені: на її корпусі відсутні будь-які кнопки. Для підтримки працездатності такого вейпу достатньо не допускати перепадів його температури та контакту з водою, щоб уникнути порушень роботи літій-іонного акумулятора та електронних елементів системи. Утилізувати одноразові POD-системи слід як звичайний літій-іонний акумулятор.

    Крім того, на відміну від більшості вейпів як багаторазові, так і одноразові POD-системи працюють на сольовому нікотині. Ця речовина являє собою модифікований синтетичний нікотин, отриманий додаванням до так званого «вільного» нікотину (після багатоетапного очищення) різноманітних кислот. Виробники стверджують, що кислотність сольової рідини для вейпінгу максимально адаптована до рН людського організму. У такому вигляді нікотин не викликає тротхіту – подразнення нервових закінчень верхніх дихальних шляхів. Крім того, як перевага POD-систем, що працюють на сольовому нікотині, фахівці відзначають кращу засвоюваність речовини і, як наслідок, швидке накурювання.

    Отже, рахунок швидкого насичення клітин організму задоволення «нікотинового голоду» досить кількох затяжок. На ринку представлені POD-системи з різним об’ємом та міцністю рідини, а також з різним об’ємом акумулятора. Ці параметри пов’язані таким чином, щоб ємності батареї вистачало використання всього картриджа. Для наочного відображення параметрів вейпа виробники вказують середню кількість затяжок, але на практиці цей показник залежить від стилю ширяння користувача.

    Іноді недоліком одноразових POD-систем вважають обмежений вибір смаків, адже покупці не мають змоги змішувати рідини для отримання «авторських» уподобань. Проте на ринку представлено безліч готових смакових рішень: моносмаків і міксів, яскравих і ненав’язливих. На жаль, вейпи деяких виробників можуть втрачати смак ще до того, як користувач випарує більшу частину рідини. Це відбувається через окислення смакових добавок або шлюбу елементів POD-системи: таким нерідко грішать всілякі ноунейми, тому краще віддавати перевагу перевіреним брендам (Elf Bar, JuuL, Puff Bar, HQD, Vaporlax, Bmor тощо). Зрештою, слабкою стороною одноразових вейпів є висока ціна пристроїв у довгостроковій перспективі. Вони хороші в дорозі, для «малокурців» і охочих скуштувати різні смаки.