Яка температура в кімнаті ідеальна для сну

    78

    Близько 30% населення Землі страждають від безсоння. Однією з причин може бути неправильна температура повітря у кімнаті. Розбираємось, як вона впливає на сон і які показання термометра можна вважати ідеальними.

    Яка температура підходить для дорослих та дітей віком від двох років

    Оптимальний показник, на думку лікарів, знаходиться в інтервалі між 16 та 19 °C. Це з температурою людського тіла. Протягом доби вона змінюється відповідно до циркадних ритмів. Якщо режим у вас не порушений, то ввечері, коли ви відчуваєте сонливість і готуєтеся до сну, температура тіла починає потроху знижуватися рахунок розширення судин. І продовжуватиме падати всю ніч, досягнувши нижньої точки приблизно о 5 ранку.

    Дослідження показують , що занадто холодне чи гаряче повітря у приміщенні перешкоджає природним фізіологічним процесам: тіло не віддає тепло, температура не опускається. І в результаті страждає якість сну: він стає неспокійним, поверховим, коротшає глибока фаза.

    Яка температура підходить для дітей віком до двох років

    Система терморегуляції в дітей віком у віці працює негаразд добре, як в дорослих. До того ж немовлят не можна вкривати надто важкими і теплими ковдрами: вони можуть закрити дихальні шляхи дитини і той задихнеться. Тому температура в кімнаті може бути на 1–2 °C вищою, ніж у дорослих. Але в ідеалі все одно не має перевищувати 20 °C.

    Для маленьких дітей важлива як температура повітря, а й одяг. Вона не повинна бути надто теплою: перегрів підвищує ризик раптової дитячої смерті. Достатньо бавовняної піжами та спального конверта без рукавів та з натуральної дихаючої тканини.

    Щоб переконатися, що малюку не спекотно, помацайте його в області шиї та живота. Якщо шкіра гаряча і волога, зніміть один шар одягу з дитини .

    Як підтримувати оптимальну температуру

    • Не допускайте, щоб приміщення перегрівалося протягом дня. Відрегулюйте температуру батареї в холодну пору року, а в жарку закривайте штори або жалюзі.
    • За пару годин до сну відкрийте вікна і провітріть приміщення або увімкніть кондиціонер, якщо він є.
    • Вибирайте постільну білизну та одяг для сну з натуральних тканин, що дихають.
    • Уникайте важких і надто теплих ковдр. Віддавайте перевагу легшим варіантам. Влітку можна взагалі обійтися простирадлом або підковдра.

    Що ще потрібно для комфортного сну

    • Відмовтеся від кофеїновмісних напоїв (кава, зелений і чорний чай, енергетики) після обіду, особливо ввечері.
    • Слідкуйте, щоб у спальні було темно. Вимикайте всі прилади, що світяться, використовуйте щільні штори і маски для сну. Світло, яке проникає до кімнати вночі, заважає виробленню гормону мелатоніну, що веде до порушень сну.
    • Забезпечте тишу. Вимкніть гаджети, які можуть задзижчати і розбудити вас. За необхідності скористайтесь берушами.
    • Придумайте свій ритуал підготовки до сну. Він може включати теплу ванну , медитацію, склянку молока з медом, відмову від гаджетів або переведення екранів у нічний режим .


    • інші новини