Як Asana API розширює можливості управління проектами, процесами та бізнесом

    98

    Asana – хмарна платформа, з якою знайома більшість менеджерів проектів. Це програмний продукт, за допомогою якого користувачі координують дії для досягнення загальних цілей. Найпростіший приклад – робота IT-команди чи співробітників інтернет-магазину. Для плідної роботи спеціалісти повинні мати список завдань, спілкуватися в режимі реального часу, обмінюватися документами, реагувати за запити. Ці завдання і виконує платформа. Asana API – технологія, що дозволяє розширити функції платформи, наприклад, інтегрувати її з іншими популярними сервісами та створити нові інструменти.

    Як Asana організовує бізнес-процеси

    Asana є зручним у використанні, наглядним та потужним програмним продуктом, що дозволяє керувати проектами. За допомогою платформи менеджер проекту вирішує низку завдань:

    • формування списків завдань та установка їхньої пріоритетності;
    • делегування завдань спеціалістам;
    • відстеження статусу завдань, контроль їх виконання;
    • формування звітності по досягнутих результатах та визначення проблемних ділянок у робочому процесі.

    Хмарна інфраструктура забезпечує синхзронізацію всіх даних. Кожний, хто має доступ до проекту, у будь-який момент часу бачить реальну, актуальну на поточний момент картину, що дозволяє всім членам команди ефективно взаємодіяти. Ще одна перевага Asana – в автоматизації рутинних завдань. Менеджеру не треба пам’ятати, що, отримавши листа від клієнта, він повинен відповісти протягом 15 хвилин – система нагадає про подію та запропонує шаблон листа.

    Як Asana працює на бізнес за допомогою API

    На досягнення загального результату працює не один digital-продукт. Зокрема, в електронній торгівлі ключове значення має CRM – система, що забезпечує взаємодію менеджерів з продажу та дозволяє відстежувати статус замовлень. Для компанії, яка працює в сфері e-commerce, корисним було б об’єднання функцій платформи – менеджеру проектів та CRM. Саме це завдання виконує Asana API – здійснює інтеграцію двох систем. Результат краще всього розглянути на прикладі:

    • менеджер отримує по телефону замовлення на виготовлення макету;
    • він заносить завдання у CRM;
    • не виходячи з CRM, менеджер створює завдання для дизайнера в Asana.

    Інтеграція платформи для управління проектами та інших інструментів допомагає спеціалістам економити час та зусилля. Технологія впровадження API дозволяє поєднувати Asana з поштовими сервісами, інструментами для документообігу, програмами для дизайнерів, хостингами фото- та відеоконтенту. Серед найбільш популярних сервісів, з якими інтегрується Asana: Microsoft Teams, Google Disk, Gmail, Vimeo, Canva, Figma, InVision, YouTube, Dropbox.

    Як працює Asana API

    API – це інтерфейс, який дозволяє управляти взаємодією програмних продуктів та створювати нові. Доступ до API здійснюється через:

    • особистий токен;
    • Asana Connect.

    Для другого способу використовується галузевий стандарт ідентифікації OAuth 2.0. Яскравий приклад його роботи – авторизація на сайтах через акаунти Google чи соціальних мереж. Використання Asana API дає можливість здійснювати інтеграцію програмних продуктів з дотриманням вимог інформаційної безпеки, швидко та зручно.